FORGOT YOUR DETAILS?

PhD Whey Isolate – Изолат од сурутка

2,349.00 ден

ИЗОЛАТ ОД ПРОТЕИН ОД СУРУТКА ВО ПРАВ, 908g

Whey Isolate е најчистиот протеин од сурутка (со 82% протеин), добиен од крави хранети со трева и има многу ниска масленост и уште пониска содржина на шеќер и одличен вкус. Има висок степен на биорасположливост и многу брзо се апсорбира во телото и висока концентрација на аминокиселини со разгранет ланец (BCAA) – речиси 6g во порција – што се користат како гориво на мускулите додека работат и ја стимулираат синтезата на протеините.

Исчисти

Опис

Зошто Whey Isolate?

  • 24,6 протеин / 0,59 шеќер / >5,5g BCAAs*
  • 109 калории во порција
  • Одличен за припрема за натпревар или исхрана со ниски јаглехидрати

Пакување: 908g

*BCAAs – аминокиселини со разгранет ланец

 

Што е Whey Isolate?

Whey Isolate, односно изолатот од сурутка, е најчистиот протеин од сурутка (со 82% протеин), добиен од крави хранети со трева и има многу ниска масленост и уште пониска содржина на шеќер и одличен вкус. Whey Isolate на PhD има висок степен на биорасположливост и многу брзо се апсорбира во телото. Исто така има висока концентрација на аминокиселини со разгранет ланец (BCAA) – речиси 6g во порција – што се користат како гориво на мускулите додека работат и ја стимулираат синтезата на протеините.

Whey Isolate на PhD е произведен со користење на напредна комбинација од ултра и микрофилтрирачки процеси, осигурувајќи дека нема денатурирање на протеините и максимален протеински интегритет. Овие процеси произведуваат чист, квалитетен протеин од сурутка, богат со гликомакропептиди (GMP) и биоактивни пептиди, истовремено оставајќи ги мастите, лактозата и другите несакани состојки “изолирани” надвор.

 

Придобивки од Whey Isolate

Разликата помеѓу протеинот од сурутка и изолатот од протеин од сурутка е во количината на протеин што се содржи една дозерка од протеинскиот прав. Изолатите се процесирани и филтрирани за да содржат приближно 90 проценти протеин во дозерка, додека најголемиот дел од мастите и лактозата се отстранети, правејќи ги посоодветни за лицата што имаат план за исхрана со многу ниски јаглехидрати, но сепак ги сакаат сите придобивки од протеинот од сурутка.

За кого е Whey Isolate?

Најсоодветен е за оние што бараат премуим извор на протеин со минимално ниво на лактоза.

 

Употреба

Градењето на чиста мускулна маса се прави преку денот и тоа е пристапот кој треба да го имате при конзумирање на квалитетен протеин, треба да биде константно и конзистентно, не барајте пократок пат. Whey Isolate има одличен вкус, па може едноставно да се помеша со вода со додавање на 1 дозерка во 200ml вода и да се измеша во шејкер на PhD. Whey Isolate исто така може да се користи и во правење пецива и готвење, но со оглед на тоа што е толку чист и мастите и лактозата се речиси целосно отстранети, подготовката на пецива претставува поголем предизвик.

Па, наместо тоа, зошто да не си направите едно немасно смути со додавање 200ml млеко од бадем во блендер, 1 дозерка Whey Isolate, 2 лажици обезмастен грчки јогурт, една рака замрзнато шумско овошје и да си го започнете денот со експлозија поттикната од сурутка.

 

Нутритивни информации

  • Без глутен
  • Без ГМО
  • Без палмино масло
  • Вегетаријанско
  • Халал

За вкус Vanilla Crème

Типични вредности Во 100g Во порција од 30g
Енергетска вредност 1528kJ/365kcal 460kJ/110kcal
Масти 0,96g 0,29g
    -од кои заситени 0,15g 0,04g
Јаглехидрати 4,0g 1,2g
    -од кои шеќери 1,95g 0,59g
Растителни влакна 0,96g 0,29g
Протеин 85g 25,5g
Сол 0,48g 0,15g

 

За вкус Chocolate Cookie

Типични вредности Во 100g Во порција од 30g
Енергетска вредност 1524kJ/364kcal 456kJ/109kcal
Масти 1,51g 0,45g
    -од кои заситени 0,52g 0,15g
Јаглехидрати 4,5g 1,35g
    -од кои шеќери 1,96g 0,59g
Растителни влакна 2,90g 0,87g
Протеин 82g 24,6g
Сол 0,50g 0,15g

 

Аминикосиелински профил во порција од 30g
Л-аланин 1231mg Л-лизин* 2364mg
Л-аргинин 517mg Л-метионин* 542mg
Л-аспартична киселина 2708mg Л-фенилаланин* 739mg
Л-цистеин 542mg Л-пролин 1354mg
Л-глутаминска киселина / Л-глутамин 4457mg Л-серин 1133mg
Л-глицин 345mg Л-треонин* 1650mg
Л-хистидин* 419mg Л-триптофан* 345mg
Л-изолеуцин* (BCAA**) 1576mg Л-тирозин 640mg
Л-леуцин* (BCAA**) 2610mg Л-валин* (BCAA**) 1453mg
Вкупно BCAA** во порција од 30g
BCAAs** 5639mg

*Есенцијални аминокиселини
**BCAA – аминокиселини со разгранет ланец

 

Состав

За вкус Vanilla Crème (ванила крем)

Изолат од протеин од сурутка (млеко) (96%), емулгатор (лецитин од сончоглед), ароми, згуснувачи (ксантан гума, гуарова гума), засладувач (сукралоза).

За вкус Chocolate Cookie (чоколадно колаче)

Изолат од протеин од сурутка (млеко) (91%), емулгатор (лецитин од сончоглед), какао во прав, ароми, згуснувачи (ксантан гума, гуарова гума), засладувач (сукралоза).

Информации за алергени: За алергени, видете ги задебелените состојки.

Дополнителни информации

Вкус

Chocolate Cookie, Vanilla Crème

TOP