FORGOT YOUR DETAILS?

PhD Test Matrix – Тестостеронска поддршка

1,749.00 ден

КАПСУЛИ ЗА ТЕСТОСТЕРОНСКА ПОДДРШКА, 120

Test Matrix содржи грчко семе, Д-аспартична киселина, цинк, аргинин за да обезбеди моќна, сеопфатна формула за тестостеронска поддршка на мажите. Соодветен само за мажи постари од 18 години, Test Matrix е напредно ниво на микронутриентска поддршка како дел од сериозна програма за вежбање за градење маса и сила.

Опис

Зошто Test Matrix?

  • 550mg Д-аспартична киселина / 500mg аргинин алфа кетоглутарат
  • Формула за тестостеронска поддршка – само за мажи
  • Идеално за бодибилдери што бараат тестостеронска поддршка

Пакување: 120 капсули

 

Што е Test Matrix?

Test Matrix на PhD е нашата најмоќна и најсилна формула за тестостеронска поддршка до сега.

Придобивки од Test Matrix

Test Matrix содржи грчко семе, Д-аспартична киселина, цинк, аргинин за да обезбеди моќна, сеопфатна формула за тестостеронска поддршка на мажите. Соодветен само за мажи постари од 18 години, Test Matrix е напредно ниво на микронутриентска поддршка како дел од сериозна програма за вежбање за градење маса и сила.

За кого е Test Matrix?

Test Matrix е соодветен само за мажи постари од 18 години. Може да го користат бодибилдери и спортисти што градат сила, кои бараат ефективна тестостеронска поддршка, како и учесници во тимски спортови на кои им е потребна сила и чиста мускулна маса.

 

Употреба

Конзумирајте 4 капсули дневно. Земете 2 капсули веднаш по будењето, а останатите 2 капсули 30 минути пред вежбање. 120 капсули = 30 дена

Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана и здрав животен стил. Да се чува надвор од дофат на деца. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Да не се користи ако е оштетен внатрешниот капак. Овој производ е соодветен за вегетаријанци.

 

Нутритивни информации

  • Без млечни производи
  • Без ГМО
  • Без палмино масло
  • Без соја
  • Вегетаријанско
  • Халал
Типични вредности Во дневна доза (4 капсули)
Д-аспартична киселина 550mg
Орнитинин алфа кетоглутарат 500mg
Аргинин алфа кетоглутарат 500mg
Грчко семе (Trigonella foenum graecum) 300mg
Хидрокси екдистерон 50mg
Фосфатидил колин 30mg
Бор 10mg
Витамини и минерали:
Витамин Д 30µg (600% ПВ*)
Витамин Ц 150mg (188% ПВ*)
Витамин Б6 6mg (429% ПВ*)
Пантотенска киселина 5mg (83% ПВ*)
Магнезиум 58mg (15% ПВ*)
Цинк1 5mg (50% ПВ*)

*ПВ – препорачан дневен внес

1Цинкот придонесува за одржување на нормални нивоа на тестостерон во крвта

 

Состав

Д-аспартична киселина, Л-орнитинин алфа кетоглутарат, Л-аргинин алфа кетоглутарат, капсула (хидроксипропилметил целулоза), екстракт од грчко семе (Trigonella foenum graecum), витамин Ц (аскорбинска киселина), магнезуим оксид, фосфатидил колин, дисодиум тертраборат, средства против згрутчување (магнезуим стеарат, силициум диксид), хидрокси екдистерон, витамин Д3 (холекалциферол), витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид), цинк оксид, витамин Б5 (калциум Д-пантотенат).

TOP