FORGOT YOUR DETAILS?

PhD Smart™ Protein – Протеин

1,389.00 ден

ПРОТЕИН ВО ПРАВ, 510g

Smart Protein е превкусен протеин во прав што може да се користи на многу начини – направете колачи, десерти, кремаст мус или едноставен шејк. Покрај тоа што ги надминува сите очекувања за вкусот, има 19g протеин, исклучително ниска количина на шеќер и само 116 калории, а комбинацијата од состојки го прави совршена опција со добри макро вредности за подготовка на вкусни домашни рецепти.

Исчисти

Опис

Зошто Smart™ Protein?

  • 19g протеин / 1g шеќер / 4,1g јаглехидрати
  • Најмногу 116 калории во порција
  • Може да се користи за правење колачи и десерти и протеински шејкови

Што е Smart™ Protein?

Smart Protein е вкусен протеински прав што може да се користи на многу начини. Можете да го вклучите во рецептите за колачи и домашни десерти, да го претворите во кремаст мус со добри макро нивоа или едноставно да го испиете.

Придобивки од Smart™ Protein

Покрај тоа што ги надминува сите очекувања за вкусот, Smart Protein содржи и 19g протеин и исклучително ниска количина на шеќер, со помалку од 1g во порција од 30g (зависно од вкусот). Има најмногу 116 калории (зависно од вкусот), а комбинацијата од состојки го прави совршена опција со добри макро вредности за подготовка на вкусни домашни рецепти. Smart Protein има оптимални нивоа од спрецифичните состојки што го прави исклучителна состојка во кујната.

За кого е Smart Protein?

Smart Protein е соодветен и за мажи за жени што сакаат да го подигнат внесот на протеин, а сепак да уживаат. Најсоодветен е за оние кои сакаат да внесат повеќе протеини имајќи ја флексибилноста да го направат тоа на поразлични начини од едноставно пиење протеински шејк.

 

Употреба

Употребата зависи од тоа кога ќе ви се пријаде благо. Убавината на Smart Protein е тоа што може да се конзумира во било кое време од денот поради тоа што има одлични макро нивоа.

Протеински палачинки за појадок, високопротеински колачи за ужина, или лесен пенест мус навечер – нема рецепт што не може да го направите со Smart Protein.

 

Нутритивни информации

  • Вегетаријанско
  • Без соја
  • Без ГМО
  • Без палмино масло
  • Халал

За вкус Chocolate Brownie

Типични вредности
(кога се меша со вода)
Во 100g Во порција од 30g
(1 дозерка)
Енергетска вредност 1602kJ / 380kcal 481kJ / 114kcal
Масти 8,4g 2,5g
    -од кои заситени 4,9g 1,5g
Јаглехидрати 14g 4,1g
    -од кои шеќери 2,0g 0,6g
Растителни влакна 7,3g 2,2g
Протеин 59g 18g
Сол 0,77g 0,23g
Исто така содржи:
Рибофлавин 0,60mg 0,2mg (13% ПВ*)
Калциум 960mg 288mg (36% ПВ*)
Фосфор 500mg 150mg (21% ПВ*)
Цинк 2,80mg 0,5mg (8% ПВ*)

*ПВ – препорачан дневен внес

 

За вкус Salted Caramel

Типични вредности
(кога се меша со вода)
Во 100g Во порција од 30g
(1 дозерка)
Енергетска вредност 1636kJ / 388kcal 491kJ / 116kcal
Масти 10,0g 3,0g
    -од кои заситени 6,0g 1,8g
Јаглехидрати 12g 3,6g
    -од кои шеќери 3,0g 0,9g
Растителни влакна 1,0g 0,3g
Протеин 62g 19g
Сол 1,55g 0,47g
Исто така содржи:
Рибофлавин 0,56mg 0,2mg (12% ПВ*)
Калциум 900mg 270mg (34% ПВ*)
Фосфор 490mg 147mg (21% ПВ*)
Цинк 3,10mg 0,9mg (9% ПВ*)

*ПВ – препорачан дневен внес

 

Состав

Вкус: Chocolate Brownie (чоколадно брауни)

Концентрат од протеин од сурутка (млеко), концентрат од протеин од млеко, целозрнесто овесно брашно (глутен), какао прав со намалена масленост, какао, арома, натриум хлорид, стабилизатори (акација гума, гуарова гума, ксантан гума), засладувач (сукралоза).

Вкус: Salted Caramel (солена карамела)

Концентрат од протеин од сурутка (млеко), концентрат од протеин од млеко, целозрнесто овесно брашно (глутен), арома, натриум хлорид, стабилизатори (акација гума, гуарова гума, ксантан гума), засладувач (сукралоза).

Информации за алергени: За алергени, вклучувајќи и житарки кои содржат глутен, видете ги задебелените состојки. Може да содржи и: јајце, јаткасти плодови, кикиритки.

 

Овој производ е соодветен за вегетаријанци.

Дополнителни информации

Вкус

Chocolate Brownie, Salted Caramel

TOP