FORGOT YOUR DETAILS?

PhD Smart™ Protein Plant – Вегански протеин

1,399.00 ден

ВЕГАНСКИ ПРОТЕИН ВО ПРАВ, 500g

Smart Protein Plant е превкусен растителен протеин во прав што може да се користи на многу начини – направете колачи, десерти, кремаст мус или едноставен шејк. Покрај тоа што ги надминува сите очекувања за вкусот, има 20g растителен протеин, исклучително ниска количина на шеќер и најмногу 100 калории, а комбинацијата од состојки го прави совршена опција со добри макро вредности за подготовка на вкусни домашни рецепти.

Исчисти

Опис

Зошто Smart™ Protein Plant?

  • 20g протеин / 0g шеќер / 1,8g јаглехидрати
  • Најмногу 96 калории во порција
  • Може да се користи за правење колачи и десерти и протеински шејкови

Што е Smart™ Protein Plant?

Smart Protein Plant е вкусен растителен протеински прав што може да се користи на многу начини. Можете да го вклучите во рецептите за колачи и домашни десерти, да го претворите во кремаст мус со добри макро нивоа или едноставно да го испиете.

Придобивки од Smart™ Protein Plant

Покрај тоа што ги надминува сите очекувања за вкусот, Smart Protein Plant содржи и 20g протеин и исклучително ниска количина на шеќер, со помалку од 1g во порција од 25g (зависно од вкусот). Има најмногу 100 калории (зависно од вкусот), а комбинацијата од состојки го прави совршена опција со добри макро вредности за подготовка на вкусни домашни рецепти. Smart Protein Plant има оптимални нивоа од спрецифичните состојки што го прави исклучителна состојка во кујната.

За кого е Smart™ Protein Plant?

Smart Protein Plant е најсоодветен е за оние кои бараат растителен протеин во прав со одличен вкус за да внесат повеќе протеини, но со флексибилноста да го направат тоа на поразлични начини од едноставно пиење протеински шејк. Smart Protein Plant е одобрен од The Vegetarian Society.

 

Употреба

Употребата зависи од тоа кога ќе ви се пријаде благо. Убавината на Smart Protein Plant е тоа што може да се конзумира во било кое време од денот поради тоа што има одлични макро нивоа.

Протеински палачинки за појадок, високопротеински колачи за ужина, или лесен пенест мус навечер – нема рецепт што не може да го направите со Smart Protein Plant.

 

Нутритивни информации

  • Веганско
  • Вегетаријанско
  • Без ГМО
  • Без млечни производи

За вкус Chocolate Cookie (може да варираат во другите вкусови)

Типични вредности
(кога се меша со вода)
Во 100g Во порција од 25g
(1 дозерка)
Енергетска вредност 1630kJ / 385kcal 407kJ / 96kcal
Масти 3,7g 0,9g
    -од кои заситени 0g 0g
Јаглехидрати 7g 1,8g
    -од кои шеќери 0,35g 0g
Растителни влакна 4,2g 1,1g
Протеин 79g 20g
Сол 1,7g 0,43g
Исто така содржи:
Витамин Б6 1,7mg 0,42mg (30% ПВ*)
Фолна киселина 140µg 35µg (18% ПВ*)
Витамин Б12 3µg 0,75µg (30% ПВ*)
Железо

Цинк

8,2mg

8mg

2,0mg (15% ПВ*)

2,0mg (20% ПВ*)

*ПВ – препорачан дневен внес

 

Состав

Вкус: Chocolate Cookie (чоколадно колаче)

Протеин од грашок, протеин од соја, какао прав со намалена масленост, природна арома, Lactospore™ (bacillus coagulans), железо оксид, цинк оксид, витамин Б6, фолна киселина, витамин Б12, натриум хлорид, стабилизатор (ксантан гума), засладувач (сукралоза).

Вкус: Salted Caramel (солена карамела)

Протеин од грашок, протеин од соја, природна арома, Lactospore™ (bacillus coagulans), железо оксид, цинк оксид, витамин Б6, фолна киселина, витамин Б12, натриум хлорид, стабилизатор (ксантан гума), засладувач (сукралоза).

Информации за алергени: За алергени видете ги задебелените состојки. Може да содржи и: житарки кои содржат глутен, јаткасти плодови и кикиритки.

 

Овој производ е соодветен за вегани.
Одобрено од The Vegetarian Society.

Дополнителни информации

Вкус

Chocolate Cookie, Salted Caramel

TOP