FORGOT YOUR DETAILS?

PhD Smart Cake™ – Протеински колач

139.00 ден

ПРОТЕИНСКИ КОЛАЧ, 60g

Smart Cake™ е вкусна високопротеинска ужина со ниско ниво на шеќер. Секој бар има мека воздушеста и кремаста средина и вкусен чоколаден прелив за одлична текстура со секој гриз. Совршена ужина за задоволување на желбата за благо, истовремено одржувајќи добри макронивоа.

Исчисти

Опис

Зошто Smart Cake™?

  • 15g протеин / најмногу 1,6g шеќер / 23g јаглехидрати
  • Најмногу 225 калории во една тортичка
  • Практична ужинка со фантастичен вкус

Пакување: 60g

 

Што е Smart Cake™?

Smart Cake™ е вкусна ужина прелеана со чоколадо, со висока содржина на протеин и ниска содржина на шеќер, со слатка мека средина.

Smart Cake™ со својата сочна воздушеста текстура и слаткото меко јадро, покриени со слој од свиленкасто чоколадо, воопшто не се разликува од луксузните десерти. Совршено за оние што сакаат да си ги задоволат потребите за благо истовремено одржувајќи го внесот на макронутриенти. Со 15g квалитетен протеин и само 1,2g шеќер во една порција, Smart Cake од PhD е вистинско уживање со одлични макро вредности.

Придобивки од Smart Cake™

Покрај неодоливиот вкус и текстура, Smart Cake е многу практична, со совршена форма да ја собере во џеб од јакна, торба за вежбање, чанта или во шкафче во кујна, како високопротеинска ужина со ниска содржина на шеќер за уживање било каде и било кога.

За кого е Smart Cake™?

Smart Cake™ е совршена во било кое време од денот, може да биде ужина пред или по вежбање, или заедно со топол пијалок попладне за обновување на енергијата со нешто слатко.

 

Употреба

Ужина во било кое време, како дел од балансирана исхрана.

Предупредување: прекумерна употреба може да создаде лаксативни ефекти.

 

Нутритивни информации

  • Вегетаријанско
  • Без ГМО

За вкус Carrot Cake:

Типични вредности На 100g На 60g
Енергетска вредност 1561kJ/373kcal 937kJ/224kcal
Масти 16g 10g
-од кои заситени 8g 5g
Јаглехидрати 39g 23g
-од кои шеќери 2,6g 1,6g
Влакна 7g 4,2g
Протеин 25g 15g
Сол 0,70g 0,42g

 

За вкус Jaffa Cake:

Типични вредности На 100g На 60g
Енергетска вредност 1569kJ/375kcal 941kJ/225kcal
Масти 16g 10g
-од кои заситени 8g 5g
Јаглехидрати 39g 23g
-од кои шеќери 2,0g 1,2g
Влакна 7g 4g
Протеин 25g 15g
Сол 0,70g 0,42g

 

Состав

Вкус: Carrot Cake (торта од морков)

Млечен протеин, полнење со вкус на крем сирење (15%) [засладувач (малтитол), акација гума, растителен глицерин, млеко во прав, маслиново масло, арома], растителен глицерин, прелив со вкус на бело чоколадо (10%) [засладувачи (изомалт, сукралоза), одржливо палмино масло, сурутка во прав (млеко), збогатено брашно од пченица, емулгатор (соја лецитин), природна арома], засладувач (малтитол), маслиново масло, овесно брашно, протеин од грашок, цело јајце, инулин, акација гума, кокосово масло, сушен морков (1,5%), средства за нараснување (калиум битартарат, натриум бикарбонат), мешани зачини, арома

Вкус: Jaffa Cake (јафа торта)

Млечен протеин, карамела со вкус на портокал (15%) [засладувач (малтитол), акација гума, растителен глицерин, кокосово масло, млеко во прав, маслиново масло, арома, природни бои (екстракт од куркума, бета каротен)], растителен глицерин, засладувач (малитол), прелив со вкус на чоколадо (10%) [засладувачи (изомалт, сукралоза), одржливо палмино масло, какао во прав, емулгатор (соја лецитин, полиглицерол полириконолеат)], маслиново масло, овесно брашно, протеин од грашок, цело јајце, акација гума, инулин, кокосово масло, средства за нараснување (калиум битартарат, натриум бикарбонат), арома.

Информации за алергени: За алергени, вклучувајќи житарки што содржат глутен, видете ги задебелените состојки. Може да содржи и јаткасти плодови и кикиритки.

Дополнителни информации

Вкус

Carrot Cake, Jaffa Cake

TOP