FORGOT YOUR DETAILS?

PhD Smart Bar™ – Протеински бар

139.00 ден

ПРОТЕИНСКИ БАР, 64g

Smart Bar™ е вкусна високопротеинска ужина со ниско ниво на шеќер. Секој бар има мека протеинска средина, вкусен прелив и крцкави протеински снегулки што даваат одлична текстура со секој гриз. Мазниот чоколаден прелив дава вкус на вистински чоколаден бар, истовремено одржувајќи добри макронивоа. Smart Bar™ содржи 20g квалитетен протеин и помалку од 2,2g шеќер (зависно од вкусот), без палмино масло.

Исчисти

Опис

Зошто Smart Bar™?

  • најмалку 20g протеин / најмногу 2,2g шеќер / најмногу 24g јаглехидрати
  • најмногу 241 калории во еден бар
  • Прв трослоен протеински бар
  • 7 фантастични вкусови

Пакување: 64гр

 

Што е Smart Bar™?

Еден од доказите дека PhD Smart Bar™ е можеби најголемиот феномен меѓу протеинските чоколади на пазарот е  тоа што во првите 47 дена од неговото пуштање во продажба се продадени милион барови. Производите на PhD Nutrition секогаш биле лидери на пазарот кога станува збор за односот на протеин и шеќер, овозможувајќи ви да ги постигнете своите цели со макро контролирани производи без да направите компромис за вкусот.

Smart Bar™ е трослојен чоколаден бар со висока содржина на протеини без палмино масло, и е одличен начин да го надополните внесот на протеини, без несаканиот шеќер. Секој бар има мека протеинска средина, вкусен прелив и крцкави протеински снегулки што даваат одлична текстура со секој гриз. И ако тоа не е доволно, мазниот чоколаден прелив дава вкус на вистински чоколаден бар, истовремено одржувајќи добри макронивоа. Smart Bar™ содржи 20g квалитетен протеин и помалку од 2.1g шеќер (зависно од вкусот), без палмино масло.

Придобивки од Smart Bar™

Освен што има ненадминлив вкус и текстура, Smart Bar™ е многу практичен, а сепак со добри макро нивоа. Можете да уживате во оваа ужина за носење секаде и во секое време!

За кого е Smart Bar™? 

Smart Bar™ е соодветен и за мажи и за жени кои бараат практична, високопротеинска ужина со ниска содржина на шеќер додека се во движење. Smart Bar™, како и линијата Diet Whey (прав, пијалоци, чоколади и гелови) докажаа дека PhD Nutrition е идеален бренд за оние кои следат план за исхрана со минимален внес на шеќер, а не сакаат да се откажат од добриот вкус и текстура на чоколадите и другите слатки.

 

Употреба

PhD Smart Bar™ треба да се зема како дел од разновидна и балансирана исхрана и здрав животен стил. Smart Bar™ е идеален помеѓу оброци, како протеинска закуска, замена за нездрави вечери или како додаток на вашите омилени слатки и колачи.

 

Нутритивни информации

  • Без палмино масло
  • Без ГМО
  • Халал

За вкус Caramel Crunch (може да варираат во другите вкусови):

Типични вредности На 100g На 60g
Енергетска вредност 1553kJ/372kcal 994kJ/238kcal
Масти 17g 11g
-од кои заситени 11g 7g
Јаглехидрати 36g 23g
-од кои шеќери 1g 0,6g
-од кои полиоли 31g 20g
Влакна 4g 2g
Протеини 31g 20g
Сол 0,51g 0,33g

 

Состав

Вкус: Dark Choc Raspberry (црно чоколадо со малина)

Протеинска мешавина (протеини од млеко, хидролизат на колаген, изолат на протеин на соја), слој од карамела со арома на малина [засладувач (малтитол), кондензирано млеко, какао путер, вода, киселина (лимонска киселина), хумектант (сорбитол), емулгатор (моно- и диглицериди на масни киселини), сол, боја (кармин)]; какао маса, засладувач (малтитол), какао соја лушпи [изолат на протеин на соја, тапиока скроб, какао прав], хумектант (глицерол), вода, какао путер, кокосово масло, какао прав, ароми, емулгатор (соја лецитин), природна арома бурбон ванила. Прелив од црно чоколадо 31%.

Вкус: Chocolate Brownie (чоколадно брауни)

Протеинска мешавина (протеини од млеко, хидролизат на колаген, изолат на протеин на соја), слој од карамела [засладувач (малтитол), кондензирано млеко, какао путер, вода, хумектант (сорбитол), емулгатор (моно- и диглицериди на масни киселини), ароми, сол, боја (обична карамела)]; какао маса, засладувач (малтитол), какао соја лушпи [изолат на протеин на соја, тапиока скроб, какао прав], хумектант (глицерол), вода, какао путер, кокосово масло, какао прав, ароми, емулгатор (соја лецитин), природна арома бурбон ванила. Прелив од црно чоколадо 31%.

Вкус: White Chocolate Blondie (бело чоколадо блонди)

Протеинска мешавина (протеини од млеко, хидролизат на колаген, изолат на протеин на соја), карамела [засладувач (малтитол), кондензирано млеко, какао путер, вода, хумектант (сорбитол), емулгатор (лецитин од сончоглед), арома, сол]; засладувач (малтитол), какао путер, какао соја лушпи [изолат на протеин на соја, тапиока скроб, какао прав], полномасно млеко во прав, хумектант (глицерол), вода, кокосово масло, ароми, емулгатор (лецитин од сончоглед), средство за зголемување волумен (микрокристална целулоза), природна арома бурбон ванила. Прелив од бело чоколадо 31%.

Вкус: Caramel Crunch (крцкава карамела)

Протеинска мешавина (протеини од млеко, хидролизат на колаген, изолат на протеин на соја), слој од карамела [засладувач (малтитол), кондензирано млеко, какао путер, вода, хумектант (сорбитол), емулгатор (моно- и диглицериди на масни киселини), арома, сол, боја (обична карамела)]; какао маса, засладувач (малтитол), какао соја лушпи [изолат на протеин на соја, оризово брашно, екстракт од јачменов склад (глутен), сол], хумектант (глицерол), вода, какао путер, кокосово масло, ароми, емулгатор (соја лецитин), средство за зголемување волумен (микрокристална целулоза), природна арома бурбон ванила боја (бета-каротен). Прелив од црно чоколадо 31%.

Вкус: Birthday Cake (роденденска торта)

Протеинска мешавина (протеини од млеко, хидролизат на колаген, протеин на соја), слој од карамела со арома на малина [засладувач (малтитол), кондензирано млеко, кокосов путер, киселина (лимонска киселина), хумектант (сорбитол), емулгатор (моно- и диглицериди на масни киселини), спрородна арома, сол, природна арома на малина, арома, боја (кармин)]; засладувачи (малтитол, сукралоза), кокосов путер, какао, парчиња соја (7,8%) [протеин на соја, тапиока скроб, какао прав], млеко во прав, хумектант (глицерол), трошки во бои на виножито со засладувачи (4,7%) засладувачи (ксилитол), пченкарен скроб, ароми за храна (концентрат од јаболко, црна рибизла, ротквица, шафран, спирулина, лимон), згуснувач (арапска гума), концетрат од цвекло, глазура (карнауба восок)], кокосово масло, ароми, замрзнати малини, природна арома, сол, емулгатор (лецитин), агенс за собирање (микрокристалин целулоза), масло од шафран, природна арома бурбон ванила. Прелив од бело чоколадо 30%.

Вкус: Cookies & Cream (кекси со крем)

Протеинска мешавина (протеини од млеко, хидролизат на колаген, изолат на протеин на соја), слој од карамела [засладувач (малтитол), кондензирано млеко, какао путер, вода, хумектант (сорбитол), емулгатор (моно- и диглицериди на масни киселини), ароми (млеко), сол, боја (обична карамела)]; засладувач (малтитол), какао соја лушпи [изолат на протеин на соја, оризово брашно, екстракт од јачменов слад (глутен), сол], какао путер, хумектант (глицерол), полномасно млеко во прав, вода, какао маса, кокосово масло, ароми (млеко), емулгатор (соја лецитин), природна арома ванила. Прелив од млечно чоколадо 31%.

Вкус: Choc Peanut Butter (чоколадо и путер од кикиритки)

Протеинска мешавина (протеини од млеко, хидролизат на колаген, изолат на протеин на соја), слој од карамела [засладувач (малтитол), кондензирано млеко, какао путер, вода, хумектант (сорбитол), емулгатор (моно- и диглицериди на масни киселини), ароми, сол, боја (обична карамела)]; засладувач (малтитол), соја лушпи [изолат на протеин на соја, оризово брашно, екстракт од јачменов слад (глутен), сол], какао путер, хумектант (глицерол), полномасно млеко во прав, вода, какао маса, какао во прав, ароми, емулгатор (соја лецитин), природна арома ванила. Прелив од млечно чоколадо 31%.

Информации за алергени: За алергени, вклучувајќи житарки што содржат глутен, видете ги задебелените состојки. Може да содржи и јајцајаткасти плодови и кикиритки.

Дополнителни информации

Вкус

White Choc Blondie, Chocolate Brownie, Dark Choc Raspberry, Caramel Crunch, Choc Peanut Butter, Birthday Cake, Cookies & Cream

TOP