FORGOT YOUR DETAILS?

PhD Smart Bar™ Plant – Вегански протеински бар

149.00 ден

ВЕГАНСКИ ПРОТЕИНСКИ БАР, 64g

Smart Bar™ Plant е бескомпромисна, вкусна, високопротеинска, растителна ужина, со ниско ниво на шеќер. Совршена е за вегани, вегетаријанци и за сите што бараат високопротеинска ужинка со добри вредности на макронутриентите и одличен вкус . Еден бар има 20g растителен протеин, помалку од 1g шеќер (зависно од вкусот) и 100% природни состојки.

Исчисти

Опис

Зошто Smart Bar™ Plant?

  • 20g растителен протеин / помалку од 1g шеќер
  • Одобрено за употреба од The Vegetarian Society
  • 100% природно
  • 4 фантастични вкусови

Пакување: 64g

 

Што е Smart Bar™ Plant?

Smart Bar™ Plant е вкусна, растителна, високопротеинска ужина со мала количина шеќер.

Без разлика дали сте вегетаријанец, флекситаријанец, јадете повеќе зеленчук и овошје или едноставно барате вкусна високопротеинска ужина, Smart Bar™ Plant ги обезбедува сите макро нивоа без да направи компромис со вкусот. Баровите содржат огромни 20g протеин и помалку од 1g шеќер (зависно од вкусот). Исто така се соодветни за вегани, одобрени од вегетаријaницте и содржат 100% природни состојки.

Придобивки од Smart Bar™ Plant

Покрај тоа што има ненадминлив вкус и текстура, Smart Bar™ Plant е многу практичен, а сепак има добри макро нивоа. Можете да уживате во оваа ужина за носење секаде и во секое време!

За кого е Smart Bar™ Plant? 

Smart Bar™ Plant е соодветен и за мажи и за жени кои бараат практична, растителна, високопротеинска ужина со ниска содржина на шеќер додека се во движење. Smart Bar™ Plant е идеален за оние кои следат план за исхрана со минимален внес на шеќер, а не сакаат да се откажат од добриот вкус и текстура на чоколадите и другите слатки.

 

Употреба

Smart Bar Plant™ може да се користи кога и да посакате! Поради тоа што е многу практичен, можете да го земете со себе секаде – на прошетка, по тренинг, дури и кога одите на одмор.

 

Нутритивни вредности

  • Веганско
  • Вегетаријанско
  • Без ГМО
  • Без млечни производи
  • Без палмино масло

За вкус Vanilla Fudge (може да варираат во другите вкусови):

Типични вредности На 100g На 64g
Енергетска вредност 1706kJ/413kcal 1092kJ/265kcal
Масти 23g 14g
-од кои заситени 11g 7g
Јаглехидрати 28g 18g
-од кои шеќери 1g 0,7g
Влакна 4g 3g
Протеини 32g 20g
Сол 0,17g 0,1g

 

Состав

Вкус: Chocolate Peanut Brownie (чоколадно брауни со кикиритки)

Протеинска мешавина [изолат од протеин од соја, изолат од протеин од грашок, протеин од семе од тиква], чоколаден прелив со алтернатива на млеко [какао путер, брашно од соја, засладувач (ксилитол), какао маса, емулгатор (лецитин од сончоглед), природна арома на ванила], засладувач (малтитол), топчиња од протеин од соја (изолат од протеин од соја, тапиока скроб, екстракт од јачменов слад (глутен), сол], слој од карамела [засладувач (малтитол), кокосово масло, хумектант (растителен глицерин), вода, емулгатор (лецитин од сончоглед), згуснувач (акација гума), природна арома, хималајска сол], паста од кикитритки, хумектант (растителен глицерин), кокосово масло, емулгатор (лецитин од сончоглед), природна арома, екстракт од зелен чај, хималајска сол, засладувач (стевиол гликозид).

Вкус: Peanut Butter & Jelly (путер од кикиритки и џем)

Протеинска мешавина [изолат од протеин од соја, изолат од протеин од грашок, протеин од семе од тиква], прелив од темно чоколадо со засладувач [какао маса, засладувач (ксилитол), какао путер, емулгатор (лецитин од сончоглед)], засладувач (малтитол), топчиња од протеин од соја [изолат на протеин на соја, тапиока скроб, екстракт од јачменов слад (глутен), сол], слој од карамела [засладувач (малтитол), хумектант (растителен глицерин), кокосово масло, вода, емулгатор (лецитин од сончоглед), згуснувач (акација гума), цвекло во прав, природна арома, регулатор на киселост (цитрусна киселина), хималајска сол], паста од кикитритки, хумектант (растителен глицерин), кокосово масло, емулгатор (лецитин од сончоглед), природна арома, екстракт од зелен чај, хималајска сол, засладувач (стевиол гликозид).

Вкус: Vanilla Fudge (ванила бонбона)

Протеинска мешавина [изолат од протеин од соја, изолат од протеин од грашок, протеин од семе од тиква], чоколаден прелив со алтернатива на млеко [какао путер, брашно од соја, ксилитол, какао маса, емулгатор (лецитин од сончоглед), природна арома на ванила], засладувач (малтитол), топчиња од протеин од соја (изолат на протеин на соја, тапиока скроб, екстракт од јачменов слад (глутен), сол), слој од карамела [засладувач (малтитол), хумектант (растителен глицерин), кокосово масло, вода, емулгатор (лецитин од сончоглед), згуснувач (акација гума), регулатор на киселост (цитрусна киселина), хималајска сол], паста од кикитритки, хумектант (растителен глицерин), кокосово масло, емулгатор(лецитин од сончоглед), природна арома, екстракт од зелен чај, хималајска сол, засладувач (стевиол гликозид). 25% чоколаден прелив од алтернатива на млеко.

Вкус: Salted Caramel (солена карамела)

Протеинска мешавина [изолат од протеин од соја, изолат од протеин од грашок, протеин од семе од тиква], чоколаден прелив со алтернатива на млеко [какао путер, брашно од соја, ксилитол, какао маса, емулгатор (лецитин од сончоглед), природна арома на ванила], засладувач (малтитол), топчиња од протеин од соја (изолат на протеин на соја, тапиока скроб, екстракт од јачменов слад (глутен), сол], слој од карамела [засладувач (малтитол), кокосово масло, хумектант (растителен глицерин), вода, емулгатор (лецитин од сончоглед), згуснувач (акација гума), природна арома, хималајска сол], паста од кикитритки, хумектант (растителен глицерин), кокосово масло, емулгатор (лецитин од сончоглед), природна арома, екстракт од зелен чај, хималајска сол, засладувач (стевиол гликозид).

Информации за алергени: За алергени, видете ги задебелените состојки. Може да содржи кикирикти и јаткасти плодови (индиски ореви, ореви и пекански ореви).

 

Овој производ е соодветен за вегани.
Одобрено од The Vegetarian Society.

Дополнителни информации

Вкус

Choc Coconut & Cashew, Dark Choc Brownie, Choc Peanut Caramel, Vanilla Fudge, Chocolate Peanut Brownie, Peanut Butter & Jelly, Salted Caramel

TOP