FORGOT YOUR DETAILS?

PhD Pre-Workout CHARGE

1,549.00 ден

ПИЈАЛОК ВО ПРАВ ПРЕД ВЕЖБАЊЕ, 300g

Pre-Workout CHARGE е сеопфатен пијалок што се користи пред високоинтензивен тренинг од секаков вид за зголемување на силата, фокусот и перформансите во кратки високоинтензивни вежби. Има целосно дозирана синергетска формула за експлозивна сила, извонредна енергија, неверојатно градење на мускулите и ублажување на млечната киселина.

Исчисти
SKU: Недостапно Категории: , ,

Опис

Зошто Pre-Workout CHARGE?

  • 2000mg бета аланин / 200mg кофеин
  • За интензивен ментален и физички перформанс
  • Моќна и целосно дозирана формула

Пакување: 300g

 

Што е Pre-Workout CHARGE?

Charge е пијалок што се конзумира пред вежбање за зголемување на перформансот. Има целосно дозирана синергетска формула за експлозивна сила, извонредна енергија, неверојатно градење на мускулите и ублажување на млечната киселина. Покрај тоа, ќе ви даде ментален фокус и мотив за време на вежбањето за да обезбеди интензитет, секој ден.

Придобивки од Pre-Workout CHARGE

Неверојатно пумпање на мускулите и перформанс од аргинин и цитрулин малат. Ментален фокус и мотив од алфа-глицерил фосфорил хлорин, Л-теанин и доза од 200mg кофеин. Експлозивна сила од креатин и аминокиселини со разгранет ланец (BCAA’s). Сето ова го прави PhD Charge најсериозно моќниот и целосно дозиран пијалок пред вежбање со одличен вкус на пазарот.

За кого е Pre-Workout CHARGE?

За спортисти во атлетски спортови, кревање тежини, бодибилдинг, кросфит што сакаат максимално да го зголемат  перформансот и интензитетот при вежбањето.

 

Употреба

Користете 1 дозерка во 150ml ладна вода околу 30 минути пред вежбањето. Поради ултра концентрираната формула во овој производ, користете го само пред интензивно вежбање и не ја надминувајте дневната доза од 1 порција.

Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана и здрав животен стил. да се ќува надвор од дофат на деца. Да не се надминува дневната препорачана доза. Да се чува на ладно место. Висока содржина на кофеин. Не треба да го употребуваат деца, бремени жени и доилки. 200mg на 60ml дневна порција (333mg на 100ml)

 

Нутритивни информации

  • Вегетаријанско
  • Веганско
  • Без ГМО
Типични вредности Во 100g Во порција од 15g
(1 дозерка)
Енергетска вредност 1103kJ/260kcal 165kJ/39kcal
Масти 0g 0g
    -од кои заситени 0g 0g
Јаглехидрати 3g 0,5g
    -од кои шеќери 0g 0g
Растителни влакна 0,8g 0,1g
Протеин 61,5g 9,2g
Сол 0,003g 0g
Исто така содржи:
Аминокиселини со разгранет ланец 20000mg 3000mg
Креатин монохидрат 20000mg 3000mg
Б-аланин 13333mg 2000mg
Л-аргинин 10000mg 1500mg
Л-тирозин 10000mg 1500mg
Л-таурин 6667mg 1000mg
Л-цитрулин 6067mg 910mg
Алфа-глицерил фосфорил хлорин 1333mg 200mg
Л-теанин 533mg 80mg
Кофеин 1333mg 200mg

 

Состав

Вкус: Sour Watermelon (кисела лубеница)

Креатин монохидрат, инстантизирани аминокиселини со разгранет ланец [Л-леуцин, Л-изолеуцин, валин, емулгатор (лецитин од сончоглед)], бета аланин, Л-аргинин, Л-тирозин, Л-таурин, Л-цитрулин малат 2:1, регулатор за киселост (јаболкова киселина), арома, алфа-глицерил фосфорил хлорин, дехидриран кофеин, засладувач (сукралоза), средство против згрутчување (силициум диоксид), Л-теанин, боја (цвекло црвена).

Вкус: Blue Gummy Bear (сино гумено мече)

Креатин монохидрат, инстантизирани аминокиселини со разгранет ланец [Л-леуцин, Л-изолеуцин, валин, емулгатор (лецитин од сончоглед)], бета аланин, Л-аргинин, Л-тирозин, Л-таурин, Л-цитрулин малат 2:1, регулатор за киселост (јаболкова киселина), арома, алфа-глицерил фосфорил хлорин, дехидриран кофеин, засладувач (сукралоза), средство против згрутчување (силициум диоксид), Л-теанин, боја (спирулина).

Дополнителни информации

Вкус

Sour Watermelon, Blue Gummy Bear

TOP