FORGOT YOUR DETAILS?

PhD Pre-Workout BURN

1,449.00 ден

ПИЈАЛОК ВО ПРАВ ПРЕД ВЕЖБАЊЕ, 200g

Pre-Workout BURN е енергетски пијалок во прав што се зема пред интензивно вежбање за согорување на масните наслаги и подобрување на перформансот. Ги содржи сите потребни состојки во целосно дозирана, научно поддржана, синергетска формула. Дава енергија, ефективно ги таргетира мастите како примарен извор на енергија за време на тренингот, истовремено заштитувајќи го напорно стекнатото мускулно ткиво.

Исчисти
SKU: Недостапно Категории: , ,

Опис

Зошто Pre-Workout BURN?

  • Термогенетски прав кој се конзумира пред вежбање за подобрување на перформансот
  • Содржи ацетил Л-карнитин, јерба мате и КЛК (CLA)
  • Неверојатен вкус и потполно дозиран

Пакување: 200g

 

Што е Pre-Workout BURN?

Burn е пијалок во прав што се зема пред интензивно вежбање за согорување на масните наслаги и подобрување на перформансот. Ги содржи сите потребни состојки во целосно дозирана, научно поддржана, синергетска формула. Дава енергија, ефективно ги таргетира мастите како примарен извор на енергија за време на тренингот, истовремено заштитувајќи го напорно стекнатото мускулно ткиво.

Придобивки од Pre-Workout BURN

Burn комбинира конјугурана линоленска киселина (CLA), ацетил Л-карнитин, јерба мате и кофеин за да ја овозможи најмоќната научно поддржана комбинација за согорување на масти, со ефективни дози на аминокиселини со разгранет ланец (BCAA) и Л-глутамин за да го заштитат мускулното ткиво за време на вежбањето.

За кого е Pre-Workout BURN?

Burn е совршен за оние кои сакаат имаат максимален ефект од вежбањето во согорување на мастите, особено за време на вежби на гладно како утрински кардио сесии.

 

Употреба

Се меша една дозерка (10g) со 150ml ладна вода 10 секунди.

Поради ултраконцентрираната формула на овој производ, треба да се користи само пред интензивно вежбање за согорување масти, како HIIT тренинзи, тренинзи со тегови и други видови кардио тренинзи. Да не се надминува дневната доза од 1 порција.

По отворање, да се користи во рок од 60 дена.

Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана и здрав животен стил. Да се чува на суво и ладно место, надвор од дофат на деца. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Има висока содржина на кофеин (200mg на 60ml дневна порција; 333mg на 100ml). Не треба да го употребуваат деца, бремени жени и доилки.

 

Нутритивни информации

  • Без глутен
  • Без ГМО
  • Без палмино масло
  • Веганско
  • Вегетаријанско
Типични вредности Во 100g Во порција од 10g
(1 дозерка)
Енергетска вредност 562kJ/132kcal 56kJ/13kcal
Масти 0g 0g
    -од кои заситени 0g 0g
Јаглехидрати 2,7g 0,3g
    -од кои шеќери 0g 0g
Растителни влакна 0,7g 0,1g
Протеин 30g 3g
Сол 0,49g 0g
Витамини и минерали:
Витамин Б6 42mg 4,2mg (300% ПВ*)
Цинк 15,3mg 1,53mg (15% ПВ*)
Исто така содржи:
BCAA** 22500mg 2250mg
Кофеин 2250mg 225mg
   -од кој јерба мате
Глутамин
Л-карнитин
КЛК (CLA)
450mg
30000mg
20000mg
10000mg
45mg
3000mg
2000mg
1000mg

*ПВ – препорачан дневен внес
**BCAA – аминокиселини со разгранет ланец

 

Состав

Л-глутамин, инстантизирани аминокиселини со разгранет ланец (BCAA) [Л-леуцин, Л-изолеуцин, Л-валин, емулгатор (лецитин од сончоглед)], ацетил Л-карнитин, конјугирана линоленска киселина во прав (CLA) [масло од шафраника (богато со конјугирана линоленска киселина), арома, јерба мате, средство за закиселување (јаболкова киселина), дехидриран кофеин, засладувач (сукралоза), средство против згрутчување (силициум диоксид), натриум хлорид,, витамин Б6 (пиридоксин), цинк оксид.

Информации за алергени: За алергени, видете ги задебелените состојки. Може да содржи млеко, јајце, соја, житарки што содржат глутен.

 

Дополнителни информации

Вкус

Sour Apple, Sherbert Lemon

TOP