FORGOT YOUR DETAILS?

PhD Pharma Whey HT+ – Протеин

3,949.00 ден

ПРОТЕИН ВО ПРАВ, 2,25kg

Pharma Whey е високопротеински шејк со ниска содржина на шеќер и масти – има 19g брзоапсорбирачки протеин во една порција. Одличен е по вежбање за оние кои градат чиста мускулна маса и бараат квалитетен извор на протеин без дополнителни јаглехидрати.

Нема на залиха

Опис

Зошто Pharma Whey?

  • 18g протеин во порција
  • 98 калории во порција
  • Совршен шејк по вежбање

Пакување: 2,25kg

 

Што е Pharma Whey?

Pharma Whey е високопротеински шејк со ниска содржина на јаглехидрати и масти, со 18g протеин во една проција.

Придобивки од Pharma Whey

Pharma Whey се состои од концентрат на протеин од сурутка, изолат и хидролизиран изолат на протеин од сурутка – 3 видови протеин што брзо се апсорбираат, правејќи го Pharma Whey одличен шејк по вежбање. Доколку не сакате додатни јаглехидрати во протеинскиот шејк, Pharma Whey е идеалната опција бидејќи содржи само 1,9g.

За кого е Pharma Whey?

Pharma Whey е најсоодветен за оние кои сакаат да добијат чиста мускулна маса. Совршен е доколку барате квалитетен извор на протеин без додатни јаглехидрати за конзумирање по вежбање. Бидејќи Pharma Whey содржи само 98 калории во една порција, може да се користи за градење на чиста мускулна маса или за губење на несаканите телесни масти.

 

Употреба

Pharma Whey најчесто се користи по вежбање, поради тоа што брзо делува, особено кога се меша со вода. Исто така може да се користи и во текот на денот како брз шејк што се пие и во движење доколку сакате да го зголемите внесот на квалитетен протеин.

По отворањето, да се конзумира во рок од 60 дена.

 

Нутритивни информации

  • Вегетаријанско
  • Без ГМО
  • Без палмино масло
  • Без соја

За вкус Chocolate Cookie

Типични вредности
(кога се меша со вода)
Во 100g Во порција од 25g               (1 дозерка)
Енергетска вредност 1675kJ/396kcal 419kJ/98kcal
Масти 7,1g 1,8g
    -од кои заситени 2,5g 0,6g
Јаглехидрати 7,5g 1,9g
    -од кои шеќери 4,6g 1,1g
Растителни влакна 2,0g 0,5g
Протеин 78g 19g
Сол 1,51g 0,38g
Исто така содржи:
Рибофлавин 0,49mg 0,12mg (9% ПВ*)
Фолна киселина 90µg 23µg (11% ПВ*)
Калциум 510mg 128mg (16% ПВ*)
Фосфор 330mg 80mg (11% ПВ*)
Исто така содржи:
Аминокиселини со разгранет ланец (BCAA’s) 21004mg 5251mg

*ПВ – препорачан дневен внес

 

Состав

Вкус: Chocolate Cookie (чоколадно колаче)

Концентрат од протеин од сурутка (млеко), изолат од протеин од сурутка (млеко), какао прав со намалена масленост, ароми, стабилизатори (гуарова гума, ксантан гума), натриум хлорид, засладувач (сукралоза), емулгатор (лецитин од сончоглед).

Информации за алергени: За алергени, видете ги задебелените состојки. Може да содржи и: соја, јајце и житарки што содржат глутен.

 

Дополнителни информации

Вкус

Chocolate Cookie

TOP