FORGOT YOUR DETAILS?

PhD Omega 3 – Омега 3

1,089.00 ден

КАПСУЛИ СО ОМЕГА 3, 90

Омега 3 е есенцијална масна киселина што мора да се внесува преку исхраната. За оние не се во можност да ја вклучат препорачаната доза во својата исхрана, PhD Omega 3 е одличен избор бидејќи содржи 500mg од есенцијалните масни киселини DHA и EPA.

Опис

Зошто Омега 3 на PhD?

  • 330mg EPA* / 220mg DHA**
  • Екстра висока јачина на омега 3
  • Неопходен додаток на високопротеинската исхрана на спортистите, како и за оние кои не јадат риба или не ги внесуваат препорачаните дози на омега 3 преку исхраната

Пакување: 90 меки капсули

 

Што е Омега 3?

Омега 3 е есенцијална масна киселина и затоа мора да се внесува со исхраната. За оние кои не јадат риба или не се во можност да ги внесат препорачаните дози преку својата исхрана, додатоците во исхраната со омега-3 се одлична алтернатива. PhD Nutrition Omega 3 содржи 500mg од есенцијалните масни киселини со долги ланци DHA** и EPA*.

*EPA – еикосапентаеноична киселина
**DHA – докосахексаеноична киселина

Придобивки од Омега 3

Додатокот на омега 3 во исхраната брзо станува еден од најпопуларните додатоци во речиси сите начини на исхрана. Популарни не само кај спортисти и оние што вежбаат со тежини, масните киселини омега 3 се витални за здравјето на телото и умот. Докажано делуваат во нормалното функционирање на мозокот и срцето, меките капсули омега 3 се неопходен додаток во високопротеинската исхрана на спортистите. Одлични за користење заедно со протеинот Pharma Whey HT+ или заедно со протеин за зголемување мускулна маса како Advanced Mass.

За кого е Омега 3?

За оние кои не јадат риба или не се во можност да ги внесат препорачаните дози преку својата исхрана, додатоците во исхраната со омега 3 се одлична алтернатива. Овој производ не е соодветен за вегетаријанци.

 

Употреба

Препорачуваме да се зема една мека капсула трипати дневно со секој оброк.

Во едно пакување има 90 таблети, односно 30 дневни порции.

 

Нутритивни информации

  • Без глутен
  • Без соја
  • Без ГМО
  • Без палмино масло
  • Без млечни производи
  • Халал

 

Во 1 капсула      

EPA                                  330mg

DHA                                220mg

 

*EPA/DHA придонесуваат за нормалното работење на срцето. Овој позитивен ефект се добива со дневен внес на 250mg DHA и EPA.

*DPA придонесува за одржувањето на нормалното работење на мозокот. Овој позитивен ефект се добива со дневен внес на 250mg DHA.

 

Состав

Рибино масло (еикосапентаеноична и докосахексаеноична киселина), капсула (говедски желатин, глицерол-навлажнувач (E22)), вода.

Информации за алергени: За алергени, видете ги задебелените состојки.

Без вештачки бои и конзерванси, без квасец, глутен, скроб и лактоза. Без додадени сол и шеќер. Не се соодветни за вегетаријанци.

TOP