FORGOT YOUR DETAILS?

PhD L-Carnitine – Л-карнитин

990.00 ден

Л-КАРНИТИН ТАБЛЕТИ, 90

Л-карнитинот е додаток во исхраната кој помага да се реализира успешен план за слабеење и може да се зема во било кое време од денот, а најмногу го користат спортисти како дел од програмата за здрава исхрана и вежбање.

Опис

Зошто Л-карнитин на PhD?

 • 1500mg висококвалитетен Л-карнитин
 • Л-карнитин го зголемува метаболизмот
 • Поддршка во губењето масти, перформансот и опоравувањето

Пакување: 90 таблети

 

Што е Л-карнитин?

Л-карнитин е природна аминокиселина која има широка употреба за помош во губењето масти, перформансот и опоравувањето на организмот.

Придобивки од Л-карнитин

Л-карнитинот всушност помага во транспортирањето на мастите во митохондриите. Тоа значи дека го поттикнува организмот да ги користи мастите како извор на енергија. Погоден е за оние кои сакаат да изгубат масти додека зголемуваат мускулна маса. Студиите покажуваат дека Л-карнитинот може да помогне во спортскиот перформанс и издржливост.

За кого е Л-карнитин?

Л-карнитин е најпопуларен кај оние кои сакаат да изгубат телесни масти. Исто така е популарен кај оние кои сакаат да додадат мускулна маса, но да ја ограничат количината на масти што ги задржуваат. Исто така може да го користат сите што сакаат да си го подобрат перформансот.

 

Употреба

Препорачуваме да се земаат 3 таблети двапати дневно со оброци.

Во едно пакување има 90 таблети, односно 30 порции.

 

Нутритивни информации

 • Веганско
 • Вегетаријанско
 • Без глутен
 • Без соја
 • Без ГМО
 • Без палмино масло
 • Без млечни производи
 • Халал
Типични вредности Во порција
(3 таблети)
Во дневна порција
(6 таблети)
Л-карнитин (mg) 1500 3000

 

Состав

Л-карнитин, Л-тартарат, средство за зголемување на волуменот (микрокристална целулоза, калциум карбонат, малтодекстрин), средство против стврднување (магнезиум стеарат, силициум диоксид).

Без вештачки бои и конзерванси, без квасец, глутен, скроб и лактоза. Без додадена сол или шеќер. Соодветни за вегетаријанци.

TOP