FORGOT YOUR DETAILS?

PhD Intra BCAA+ – Аминокиселини

2,149.00 ден

АМИНОКИСЕЛИНИ ВО ПРАВ, 450g

Intra BCAA+ е единствена, иновативна комбинација на аминокиселини со разгранет ланец со формула збогатена со кокосова вода во прав, хидролизиран протеин од сурутка, Л-глутамин и витамин Ц. Може да се користи за време на вежбање од секаков вид.

Исчисти

Опис

Зошто PhD Intra BCAA+?

  • 6,980mg BCAAs* / 9,7g протеин / 1g шеќер
  • 59 калории во порција
  • Помага во намалување на умор и замор

Пакување: 450g

 

Што е Intra BCAA+?

Intra BCAA+ е уникатен и иновативен пијалок со аминокиселини со разгранет ланец со инстантизирани BCAAs*, CocoMineral™ екстракт од кокосова вода, хидролизиран изолат од сурутка, Л-глутамин и витамин Ц. Со својот овошен вкус, Intra BCAA+ е идеален кога ви треба освежителен пијалок за време на вежбањето.

Придобивки од Intra BCAA+

Intra BCAA+ е формулиран со премиум хидролизиран изолат од сурутка што овозможува 7 грама есенцијални аминокиселини со разгранет ланец во порција од 15 грама, заедно со 2400mg Л-глутамин. Л-глутамиот е најзастапената аминокиселина во организмот. Таа е кондиционално есенцијална аминокиселина, што значи дека нашите тела за време на вежбање користат повеќе од неа во споредба со количината што можат да ја синтетизираат.

Intra BCAA+ исто така вклучува и CocoMineral™ – екстракт од кокосова вода што ги содржи клучните електролити натриум и калиум, кои ви помагаат да ги обновите електролитите што се губат преку потењето за време на вежбање.

И дополнително, Intra BCAA+ содржи и витамин Ц, познат во помагањето да се намали уморот и замореноста.

За кого е Intra BCAA+?

Intra BCAA+ на PhD е идеален за мажи и жени на кои им е потребен освежителен пијалок полн со BCAAs* и електролити што спречуваат разложување на мускулното ткиво за време на вежбањето.

Овој производ е соодветен за вегетаријанци и е совршен за користење за време на вежбање.

*BCAAs – аминокиселини со разгранет ланец

 

Употреба

Intra BCAA+ е дизајниран за користење за време на било каков вид на вежбање за да помогне во зголемувањето на внесот на аминокиселини со разгранет ланец и да се обноват резервите на електролити.

 

Нутритивни информации

  • Вегетаријанско
  • Без глутен
  • Без ГМО
  • Без палмино масло
  • Халал

За вкус Watermelon

Типични вредности Во 100g Во порција од 15g
(1 дозерка)
Енергетска вредност 950kJ / 241kcal 143kJ / 36kcal
Масти 0,10g 0,02g
    -од кои заситени 0,10g 0,02g
Јаглехидрати 6,4g 0,96g
    -од кои шеќери 0,1g 0,02g
Растителни влакна 1,5g 0,23g
Протеин 77,4g 11,61g
Сол 0,2g 0,03g
Витамини:
Витамин Ц 100mg (125% ПВ*) 15mg (18,75% ПВ*)
*ПВ – препорачан дневен внес

 

ТИПИЧЕН ПРОФИЛ НА АМИНОКИСЕЛИНИ (во порција од 15g)
Л-аланин 715mg     Л-лизин* 275mg
Л-аргинин 60mg     Л-метионин* 60mg
Л-аспартична киселина 312mg     Л-фенилаланин* 79mg
Л-цистеин 65mg     Л-пролин 173mg
Л-глутаминска киселина/Л-глутамин 2534mg     Л-серин 128mg
Л-глицин 45mg     Л-треонин* 196mg
Л-хистидин* 45mg     Л-триптофан* 54mg
Л-изолеуцин* (BCAA) 1252mg     Л-тирозин 77mg
Л-леуцин* (BCAA) 4479mg     Л-валин* (BCAA) 1211mg
ВКУПНО АМИНОКИСЕЛИНИ СО РАЗГРАНЕТ ЛАНЕЦ – BCAA’S (во порција од 15g)  
BCAA’S 6942mg

*Есенцијални аминокиселини

 

За вкус Fruit Punch

Типични вредности

Во 100g Во порција од 15g
(1 дозерка)
Енергетска вредност 1601kJ / 377kcal 240kJ / 57kcal
Масти 0,22g 0,03g
    -од кои заситени <0,1g во трагови
Јаглехидрати 23,9g 3,6g
    -од кои шеќери 9,0g 1,4g
Растителни влакна во трагови во трагови
Протеин 69,8g 10,5g
Сол 1,31g 0,20g
Витамини:
Витамин Ц 100mg 15mg (19% ПВ*)
*ПВ – препорачан дневен внес

 

ТИПИЧЕН ПРОФИЛ НА АМИНОКИСЕЛИНИ (во порција од 15g)
Л-аланин 690mg     Л-лизин* 180mg
Л-аргинин 220mg     Л-метионин* 60mg
Л-аспартична киселина 290mg     Л-фенилаланин* 140mg
Л-цистеин 30mg     Л-пролин 110mg
Л-глутаминска киселина/Л-глутамин 2460mg     Л-серин 130mg
Л-глицин 100mg     Л-треонин* 100mg
Л-хистидин* 60mg     Л-триптофан* 30mg
Л-изолеуцин* (BCAA) 1180mg     Л-тирозин 100mg
Л-леуцин* (BCAA) 4610mg     Л-валин* (BCAA) 1190mg
ВКУПНО АМИНОКИСЕЛИНИ СО РАЗГРАНЕТ ЛАНЕЦ – BCAA’S (во порција од 15g)  
BCAA’S 6942mg

*Есенцијални аминокиселини

 

Состав

Вкус: Watelmelon (лубеница)

Инстантизирани аминокиселини со разгранет ланец [Л-леуцин, Л-изолеуцин, Л-валин, емулгатор (соја лецитин)], хидрилизиран изолат на протеин од сурутка (млеко), Л-леуцин, Л-глутамин, ароми, CocoMineral™ дехидрирана кокосова вода (4,5%), PERFORMelon™ прав од лубеница (4,5%), Л-аланин, регулатор за киселост (цитрусна киселина), засладувач (сукралоза), боја (цвекло црвена), витамин Ц (аскорбинска киселина).

Вкус: Fruit Punch (овошен пунч)

Инстантизирани аминокиселини со разгранет ланец [Л-леуцин, Л-изолеуцин, Л-валин, емулгатор (лецитин од сончоглед)], хидрилизиран изолат на протеин од сурутка (млеко), Л-леуцин, Л-глутамин, ароми, CocoMineral™ дехидрирана кокосова вода (4,5%), PERFORMelon™ прав од лубеница (4,5%), Л-аланин, регулатор за киселост (цитрусна киселина), засладувач (сукралоза), боја (цвекло црвена), витамин Ц (аскорбинска киселина).

Информации за алергени: За алергени, видете ги задебелените состојки.

Дополнителни информации

Вкус

Watermelon, Fruit Punch

TOP