FORGOT YOUR DETAILS?

PhD Glutamine – Глутамин

1,499.00 ден

Л-ГЛУТАМИН ВО ПРАВ, 250g

Глутаминот во прав се користи за да помогне во интензивниот и стресен животен стил на модерниот спортист. PhD Glutamine го содржи само најквалитетниот степен на микронизиран Л-глутамин и лесно може да се додаде во сите протеински шејкови на PhD. Правот Л-глутамин е соодветен за бодибилдери и оние што тренираат со тежини, за учеснинци во тимски спортови и оние кои се грижат за своето здравје.

Нема на залиха

Опис

Зошто Glutamine?

  • Поддржува интензино вежбање
  • Mикронизирана чистост
  • Прав за инстантно мешање

Пакување: 250g

 

Што е Glutamine?

Глутаминот е аминокиселина што се наоѓа во протеините на сите живи организми. Се класифицира како полу-есенцијална или условно есенцијална аминокиселина. Глутаминот е еден од најшироко употребуваните аминокиселински додатоци во спортскиот свет.

Предности од Glutamine

Глутаминот во прав се користи во неколку порции во текот на денот за да помогне со интензивниот и стресен животен стил на модерниот спортист. PhD Glutamine го содржи само најквалитетниот степен на микронизиран Л-глутамин и лесно може да се додаде во сите протеински шејкови на PhD, особено во Pharma Whey HT+. Л-глутаминот исто така игра клучна улога во додатоците кои се користат пред и за време на вежбањето и затоа може да се најде во производи како Intra BCAA+. Многу луѓе додаваат порција Л-глутамин во производите наменети за конзумирање пред вежбање за да ги добијат максималните функционалност и придобивки.

За кого е Glutamine?

Правот Л-глутамин е соодветен за бодибилдери и оние што тренираат со тежини, за учеснинци во тимски спортови и оние кои се грижат за своето здравје.

 

Употреба

Glutamine може да се користи во било кое време од денот како поддршка на интензивна програма за вежбање, но нјадобро е да се зема на празен стомак по будење или пред, за време или по интензивно вежбање, со вода сок или вашиот омилен спортски пијалок од PhD.

Додајте 1 порција (1 рамна дозерка = 1 порција) на 400ml вода или сок и мешајте околу 10 секунди. Кога се меша PhD Glutamine со други производи на PhD, додајте ја посакуваната количина за порција и убаво протресете. PhD препорачува да се користат 1-2 порции Glutamine дневно.

 

Нутритивни информации и состав

  • Вегетаријанско
  • Без ГМО
  • Халал

100% микронизиран Л-глутамин.

 

Инфомации за алергени: Може да содржи јајца, млеко и житарки што содржат глутен.

Овој производ е соодветен за вегетаријанци.

TOP