FORGOT YOUR DETAILS?

PhD Diet Whey Meal – Протеин за замена на оброк

1,949.00 ден

ПРОТЕИНСКИ ШЕЈК ВО ПРАВ ЗА ЗАМЕНА НА ОБРОК, 770g

Diet Whey Meal е вкусен и балансиран шејк за замена на оброк што содржи комплетна мешавина на витамини и минерали за поддршка на одржливо губење на тежината. Содржи 26g квалитетен протеин, 18g јаглехидрати и 200 калории во порција, висок извор на растителни влакна, што ви помага да се чувствувате заситени подолго време, како и мача чај и Л-карнитин за да ве поддржи во целта на градење чиста мускулна маса и губење на мастите.

Исчисти

Опис

Зошто Diet Whey Meal?

  • 26g протеин / 0,8g шеќер / 18g јаглехидрати
  • Шејк за замена на оброк со 209 калории
  • Поддржува одржливо губење на тежина

Пакување: 770g

 

Што е Diet Whey Meal?

Diet Whey Meal е вкусен и балансиран шејк за замена на оброк што содржи комплетна мешавина на витамини и минерали за поддршка на одржливо губење на тежината.

Придобивки од Diet Whey Meal

Diet Whey Meal комбинира сѐ што ви е потребно од еден добро избалансиран оброк во практична форма на вкусен шејк. Покрај палетата на витамини и минерали, Diet Whey Meal содржи 26g квалитетен протеин и 18g јаглехидрати во помалку од 210 калории во порција. Дополнително, претставува висок извор на растителни влакна, што ви помага да се чувствувате заситени подолго време и содржи мача чај и Л-карнитин за да ве поддржи во целта на градење чиста мускулна маса и губење на мастите.

За кого е Diet Whey Meal?

Diet Whey Meal е за сите кои бараат хранлив и практичен шејк како замена за оброк што ќе им помогне во губењето на мастите и регулирањето на тежината.

Согорувајте ги мастите и градете чиста мускулна маса со Diet Whey Meal на PhD.

 

Употреба

Diet Whey Meal се користи кога не сте во можност да конзумирате цврст оброк. Можеби сте зафатени во текот на денот или долго возите до работа, па не успевате да внесете квалитетна храна – Diet Whey Meal е совршеното решение.

Нутритивни информации

  • Вегетаријанско
  • Без ГМО
  • Без палмино масло
  • Халал

За вкус Double Chocolate

Типични вредности Во 100g Во порција од 55g
Енергетска вредност 1602kJ/380kcal 881kJ/209kcal
Масти 6,5g 3,6g
    -од кои заситени 1,5g 0,83g
Јаглехидрати 29,0g 16,0g
    -од кои шеќери 1,49g 0,82g
Растителни влакна 6,8g 3,75g
Протеин 48g 26g
Сол 1,2g 0,68g
Витамини и минерали:
Витамин А 464µg RE 255µg RE (32% ПВ*)
Витамин Д 11,0µg 6,1µg (122% ПВ*)
Витамин Е 6,9mg α-TE 3,77mg α-TE (31% ПВ*)
Витамин Ц 46mg 25,0mg (31% ПВ*)
Тијамин 0,67mg 0,37mg (34% ПВ*)
Рибофлавин 1,11mg 0,61mg (44% ПВ*)
Нијацин 9,1mg NE 5,0mg NE (31% ПВ*)
Витамин Б6 0,8mg 0,44mg (31% ПВ*)
Фолна киселина 110µg 61µg (30% ПВ*)
Витамин Б12 1,4µg 0,77µg (31% ПВ*)
Биотин 29,0µg 16,0µg (31% ПВ*)
Пантотенска киселина 3,49mg 1,9mg (32% ПВ*)
Калиум 1080mg 594mg (30% ПВ*)
Калциум 490mg 270mg (34% ПВ*)
Фосфор 420mg 231mg (33% ПВ*)
Магнезиум 238mg 131mg (35% ПВ*)
Железо 9,8mg 5,4mg (38% ПВ*)
Цинк 5,4mg 3,0mg (30% ПВ*)
Бакар 1,0mg 0,54mg (54% ПВ*)
Манган 1,2mg 0,64mg (32% ПВ*)
Селен 31,0µg 17,0µg (31% ПВ*)
Јод 90µg 50µg (33% ПВ*)
Исто така содржи:
Л-карнитин 1000mg 550mg

*ПВ – препорачан дневен внес

 

Состав

Вкус Double Chocolate (двојно чоколадо)

Протеинска мешавина (концентрат од млечен протеин, концентрат од протеин од сурутка (млеко), изолат од протеин од соја), целозрнест овес, какао со намалена масленост во прав, Л-карнитин, сончогледово масло во прав, ароми, мача зелен чај, калиум цитрат, калиум дихидроген фосфат, магнезиум оксид, витамин Ц, цинк глуконат, железо пирофосфат, витамин Е ацетат, калуим јодид, витамин Б3, натриум селенит, витамин А ацетат, витамин Б5, бакар глуконат, манган сулфат монохидрат, Д-биотин, витамин Б12, витамин Д2, витамин Б6, витамин Б1, битамин Б2, фолна киселина, натриум хлорид, стабилизатори (гуарова гума, ксантан гума), засладувач (сукралоза).

Вкус Vanilla Cheesecake (ванила чизкејк)

Протеинска мешавина (концентрат од млечен протеин, концентрат од протеин од сурутка (млеко), изолат од протеин од соја), целозрнест овес, Л-карнитин, сончогледово масло во прав, ароми, мача зелен чај, калиум цитрат, калиум дихидроген фосфат, магнезиум оксид, витамин Ц, цинк глуконат, железо пирофосфат, витамин Е ацетат, калуим јодид, витамин Б3, натриум селенит, витамин А ацетат, витамин Б5, бакар глуконат, манган сулфат монохидрат, Д-биотин, витамин Б12, витамин Д2, витамин Б6, витамин Б1, битамин Б2, фолна киселина, натриум хлорид, стабилизатори (гуарова гума, ксантан гума), засладувач (сукралоза).

Информации за алергени: За алегрени, вклучувајќи и житарки што содржат глутен, видете ги задебелените состојки. Може да содржи и јајца, кикиритки и јаткаси плодови.

Дополнителни информации

Вкус

Vanilla Cheesecake, Double Chocolate

TOP