FORGOT YOUR DETAILS?

PhD Diet Whey Keto – Кето протеин

1,649.00 ден

ПРОТЕИН ВО ПРАВ ЗА КЕТОГЕНА ИСХРАНА, 600g

Diet Whey Keto е протеин во прав со висока содржина на масти, умерена содржина на протеин, ниска содржина на шеќер, со додадени состојки за согорување на мастите за поддршка на сите кои се на кето исхрана и сакаат да ја одржат мускулната маса и витата фигура.

Исчисти

Опис

Зошто Diet Whey Keto?

  • Одличен за тие што следат кетогена исхрана
  • Содржи триглицериди со среден ланец (MCTs), ленено семе, Л-карнитин, екстракт од зелен чај и КЛК (CLA)
  • Таргетира губење на масти и одржување на вита фигура

Пакување: 600g

 

Што е Diet Whey Keto?

Diet Whey Keto е кето верзија од водечкиот протеин на пазарот од PhD, Diet Whey, но има целосна ефективност, одличен вкус и е лесен за мешање. Diet Whey Keto е шејк со умерен протеин (20g во двојна дозерка), високомасен и со екстремно мала количина на шеќер, и тагретира губење на мастите и одржување на вита фигура додека сте на кето исхрана.

Придобивки од Diet Whey Keto

Висока содржина на масти, умерена содржина на протеин, ниска содржина на шеќер со додадени состојки за согорување на мастите за поддршка на сите кои се на кето исхрана и сакаат да ја одржат мускулната маса и витата фигура.

За кого е Diet Whey Keto?

Diet Whey Keto е најсоодветен за мажи и жени кои целат кон одржување или градење чиста мускулна маса со поголем акцент на одржување на ниски масти и нивен избор е кето исхраната. Умерениот внес на протеин е погоден за оние што сакаат да го одржат мускулното ткиво и да постигнат вита фигура додека се на кето исхрана.

 

Употреба

Diet Whey Keto може да се користи во било кое време и е дизајниран да се вклопи во вашите лични макро нивоа според кето исхраната. Исто така помага да се совлада гладот бидејќи нуди чувство на ситост помеѓу оброците што е совршено за оние кои сакаат да ги намалат мастите и да одржат повита фигура.

Да се конзумира во рок од 60 дена по отворањето.

 

Нутритивни вредности

  • Без ГМО
  • Без палмино масло
  • Вегетаријанско

За вкус Belgian Chocolate

Типични вредности Во 100g Во двојна дозерка (50g)
Енергетска вредност 1872kJ/449kcal 936kJ/225kcal
Масти 26g 13g
    од кои заситени 0,4g 0,2g
Јаглехидрати 10g 5g
    од кои шеќери 1,0g 0,5g
Влакна 0,8g 4,0g
Протеини 40g 20g
Сол 0,35g 0,18g
Витамини и минерали:
Витамин А 474µg 237µg
Витамин Д 3,0µg 1µg
Витамин Е 7,1mg α-TE 4mg α-TE
Витамин Ц 47,7mg 24mg
Тијамин 0,7mg 0,4mg
Рибофлавин 0,8mg 0,4mg
Нијацин 9,5mg 5mg
Витамин Б6 0,8mg 0,4mg
Витамин Б12 1,5µg 1µg
Биотин 29,6µg 15µg
Пантотенска киселина 3,6mg 2mg
Магнезиум 172,8mg 86mg
Железо 6,3mg 3mg
Цинк 4,0mg 2mg
Бакар 0,6mg 0,2mg
Манган 1,2mg 1mg
Селен 32,6µg 16µg
Јод 88,9µg 44µg
Исто така содржи:
BCAAs* 8702mg 4351mg
Л-карнитин 1000mg 500mg
Конјугирана линоленска киселина (CLA) 1600mg 800mg

*BCAAs – аминокиселини со разгранет ланец 

 

За вкус Salted Caramel

Типични вредности Во 100g Во двојна дозерка (50g)
Енергетска вредност 1861kJ/446kcal 931kJ/223kcal
Масти 25g 12g
-од кои заситени 0,8g 0,4g
Јаглехидрати 12g 6,0g
-од кои шеќери 1,0g 0,5g
Влакна 7,0g 3,5g
Протеини 40g 20g
Сол 1,75g 0,9g
Витамини и минерали:
Витамин А 474µg 237µg
Витамин Д 3,0µg 1µg
Витамин Е 7,1mg α-TE 4mg α-TE
Витамин Ц 47,7mg 24mg
Тијамин 0,7mg 0,4mg
Рибофлавин 0,8mg 0,4mg
Нијацин 9,5mg 5mg
Витамин Б6 0,8mg 0,4mg
Витамин Б12 1,5µg 1µg
Биотин 29,6µg 15µg
Пантотенска киселина 3,6mg 2mg
Магнезиум 172,8mg 86mg
Железо 6,3mg 3mg
Цинк 4,0mg 2mg
Бакар 0,6mg 0,2mg
Манган 1,2mg 1mg
Селен 32,6µg 16µg
Јод 88,9µg 44µg
Исто така содржи:
BCAAs* 8702mg 4351mg
Л-карнитин 1000mg 500mg
Конјугирана линоленска киселина (CLA) 1600mg 800mg

*BCAAs – аминокиселини со разгранет ланец 

 

Состав

Вкус Belgian Chocolate (белгиско чоколадо)

Протеинска мешавина на PhD {изолат од протеин од соја, концентрат од протеин од сурутка (млеко), протеин од белка од јајце}, триглицериди со среден ланец, кокосово брашно, какао во прав, комплес на витамини и минерали (калиум цитрат, калиум дихидроген фосфат, магнезиум оксид, витамин Ц, цинк глуконат, железо пирофосфат, витамин Е ацетат, калиум јодид, витамин Б3, натриум селенит, витамин А ацетат, витамин Б5, бакар глуконат, манган сулфат монохидрат, Д-биотин, витамин Б12, витамин Д2, витамин Б6, витамин Б1, витамин Б2, фолна киселина, натриум хлорид), арома, конјугирана линоленска киселина, Л-карнитин, стабилизатори (гуарова гума, ксантан гума), екстракт од зелен чај, засладувач (сукралоза).

Вкус Salted Caramel (солена карамела)

Протеинска мешавина на PhD {изолат од протеин од соја, концентрат од протеин од сурутка (млеко), протеин од белка од јајце}, триглицериди со среден ланец, кокосово брашно, арома, комплес на витамини и минерали (калиум цитрат, калиум дихидроген фосфат, магнезиум оксид, витамин Ц, цинк глуконат, железо пирофосфат, витамин Е ацетат, калиум јодид, витамин Б3, натриум селенит, витамин А ацетат, витамин Б5, бакар глуконат, манган сулфат монохидрат, Д-биотин, витамин Б12, витамин Д2, витамин Б6, витамин Б1, витамин Б2, фолна киселина, натриум хлорид), конјугирана линоленска киселина, Л-карнитин, стабилизатори (гуарова гума, ксантан гума), екстракт од зелен чај, засладувач (сукралоза).

Информации за алергени: За алергени видете ги задебелените состојки.

Дополнителни информации

Вкус

Salted Caramel, Belgian Chocolate

TOP