FORGOT YOUR DETAILS?

PhD Diet Whey – Протеин

2,149.00 ден

ПРОТЕИН ВО ПРАВ, 1kg

Diet Whey е оригиналниот и најдобриот диетален протеин на пазарот. Овој превкусен шејк комбинира протеин што е идеален за градење и одржување на чиста мускулна маса, истовремено држејќи ве сити подолго, со состојки за согорување на мастите како л-карнитин, КЛК (CLA) и екстракт од зелен чај за да ве поддржи во вашата цел – губење на масти и градење на мускули.

Исчисти

Опис

Зошто Diet Whey?

  • 17g протеин / 1,3g шеќер / <3g јаглехидрати
  • Високопротеинска мешавина со малку калории
  • КЛК (CLA), Л-карнитин и зелен чај за поддршка во губењето тежина

Пакување: 1kg

 

Што е Diet Whey?

PhD Diet Whey е оригиналниот и најдобриот диетален протеин на пазарот. Нашиот превкусен Diet Whey комбинира протеин, кој е идеален за градење и одржување на чиста мускулна маса истовремено држејќи ве сити подолго, со состојки за согорување на маситите како Л-карнитин, КЛК (конјугирана линоленска киселина) и екстракт од зелен чај за да ве поддржи во целта – губење масти и градење на чиста мускулна маса.

Придобивки од Diet Whey

Diet Whey има многубројни предности. Не само што содржи 17g квалитетен протеин во една порција, туку и протеинот е добиен од неколку извори, давајќи ви разновидни протеини кои се ослободуваат во крвотокот во различни фази нудејќи го ефектот на постепено ослободување на аминокиселините. Со помалку од 3g јадглехидрати во една порција и помалку од 100 калории, има одлични макро нивоа и може да се вклопи во секој план за исхрана. Diet Whey содржи и ленено семе, КЛК, Л-карнитин и екстракт од зелен чај – сите овие состојки поддржуваат губење на мастите.

За кого е Diet Whey?

Diet Whey е најсоодветен за оние кои имаат за цел одржување или градење на чиста мускулна маса со поголем акцент на одржување ниски телесни масти.

 

Употреба

Diet Whey може да се користи во било кое време од денот, пред или по вежбање, но најпопуларната употреба е додавање во смути што може да се конзумира за појадок или помеѓу оброци во текот на денот.

Diet Whey помага во задоволување на чувството на глад, што е совршено за оние кои имаат за цел да одржат повита фигура бидејќи нуди чувство на заситеност помеѓу оброците.

 

Нутритивни информации

  • Вегетаријанско
  • Без ГМО
  • Без палмино масло
  • Халал

За вкус Belgian Chocolate

Типични вредности
(±кога се меша со вода)
Во 100g Во порција од 25g               (1 дозерка)
Енергетска вредност 1528kJ/365kcal 380kJ/91kcal
Масти 5,5g 1,4g
    -од кои заситени 1,6g 0,4g
Јаглехидрати 11,0g 2,8g
    -од кои шеќери 5,0g 1,3g
Растителни влакна 3,0g 0,8g
Протеин1 68,0g 17,0g
Сол 0,63g 0,16g
Исто така содржи:
Ленено семе во прав 3000mg 750mg
   -од кое масло од ленено семе 1200mg 300mg
КЛК (CLA) во прав 1500mg 375mg
   -од кое Конјугирана Линоленска Киселина 1000mg 250mg
Л-карнитин 500mg 125mg
Екстракт од зелен чај 400mg 100mg

 

За вкус Vanilla Crème

Типични вредности
(±кога се меша со вода)
Во 100g Во порција од 25g               (1 дозерка)
Енергетска вредност 1528kJ/365kcal 380kJ/91kcal
Масти 5,0g 1,3g
    -од кои заситени 1,4g 0,4g
Јаглехидрати 12,0g 3,0g
    -од кои шеќери 5,0g 1,3g
Растителни влакна 1,0g 0,3g
Протеин1 68,0g 17,0g
Сол 0,60g 0,15g
Исто така содржи:
Ленено семе во прав 3000mg 750mg
   -од кое масло од ленено семе 1200mg 300mg
КЛК (CLA) во прав 1500mg 375mg
   -од кое Конјугирана Линоленска Киселина 1000mg 250mg
Л-карнитин 500mg 125mg
Екстракт од зелен чај 400mg 100mg

 

1Содржината на протеин е пресметана на соодветната ЕУ директива за етикетирање (Nitrogen х 6.25), што овозможува прецизен фактор на конверзија на конзумираниот протеин на основа каков што е. 

 

ТИПИЧЕН ПРОФИЛ НА АМИНОКИСЕЛИНИ (во порција од 25g)
Л-аланин 671mg     Л-лизин* 1302mg
Л-аргинин 801mg     Л-метионин* 353mg
Л-аспартична киселина 1691mg     Л-фенилаланин* 723mg
Л-цистеин 195mg     Л-пролин 1079mg
Л-глутаминска киселина/Л-глутамин 3728mg     Л-серин 827mg
Л-глицин 409mg    Л-треонин* 800mg
Л-хистидин* 405mg    Л-триптофан* 186mg
Л-изолеуцин* (BCAA) 890mg    Л-тирозин 617mg
Л-леуцин* (BCAA) 1506mg    Л-валин* (BCAA) 936mg
ВКУПНО АМИНОКИСЕЛИНИ СО РАЗГРАНЕТ ЛАНЕЦ – BCAA’S (во порција од 25g)  
BCAA’S 3332mg

*Есенцијални аминокиселини

 

Состав

Вкус: Belgian Chocolate (белгиско чоколадо)

PhD премиум протеинска мешавина [концентрат од протеин од сурутка (млеко), концентрат од протеин од млеко (од кој 80% е мицеларен казеин), изолат од протеин од соја], какао прав со намалена масленост, восочно брашно од јачмен, златно кафено ленено семе во прав, згуснувачи (акација гума, гуарова гума, ксантан гума), арома, конјугирана линоленска киселина во прав [масло од шафраника (богато со КЛК (CLA), глукозен сируп, млечен протеин, емулгатор (соја лецитин), витамин Е], Л-карнитин, екстракт од зелен чај, сол, засладувач (сукралоза).

Вкус: Vanilla Crème (ванила крем)

PhD премиум протеинска мешавина [концентрат од протеин од сурутка (млеко), концентрат од протеин од млеко (од кој 80% е мицеларен казеин), изолат од протеин од соја], восочно брашно од јачмен, златно кафено ленено семе во прав, згуснувачи (акација гума, гуарова гума, ксантан гума), арома, конјугирана линоленска киселина во прав [масло од шафраника (богато со КЛК (CLA), глукозен сируп, млечен протеин, емулгатор (соја лецитин), витамин Е], Л-карнитин, екстракт од зелен чај, засладувач (сукралоза).

Информации за алергени: За алергени, видете ги задебелените состојки. Може да содржи и: јајце, јаткасти плодови, кикиритки, пченица.

Овој производ е соодветен за вегетаријанци.

Дополнителни информации

Вкус

Vanilla Crème, Belgian Chocolate

TOP