FORGOT YOUR DETAILS?

PhD Diet Plant – Вегански протеин

2,249.00 ден

ВЕГАНСКИ ПРОТЕИНСКИ ШЕЈК ВО ПРАВ, 1kg

Diet Plant е растителната верзија на најдобриот протеин од Велика Британија и водечкиот протеин на пазарот од PhD, Diet Whey, со истата одлична формулација, целосна ефективност, одличен вкус и е лесен за мешање. Diet Plant високопротеински шејк со малку калории, за тагретирање на губење на мастите и одржување на вита фигура.

Исчисти

Опис

Зошто Diet Plant?

  • Помалку од 94 калории во порција
  • Содржи КЛК (CLA), Л-карнитин и зелен чај
  • Одличен вкус и мазна текстура

Пакување: 1kg

 

Што е Diet Plant?

Diet Plant е растителната верзија на најдобриот протеин од Велика Британија и водечкиот протеин на пазарот од PhD, Diet Whey, со истата одлична формулација, целосна ефективност, одличен вкус и е лесен за мешање. Diet Plant e високопротеински шејк со малку калории, за тагретирање на губењето масти и одржувањето вита фигура.

Придобивки од Diet Plant

Висока содржина на протеин од растителни извори што помага во одржувањето на чиста мускулна маса и ефективни популарни состојки за таргетирање на губењето масти како КЛК (CLA), зелен чај и Л-карнитин. Diet Plant има ниска количина на шеќер, малку калории, одличен вкус и е 100% вегански. Обезбедувајќи до 20g протеин и само 94 калории во дозерка (варира според вкусот), Diet Plant го има идеалниот нутритивен однос за да ве поддржи да ја постигнете целта на витка фигура.

За кого е Diet Plant?

Diet Plant е соодветен за мажи и жени шти имаат за цел одржување или градење на чиста мускулна маса со поголем акцент на одржување ниски телесни масти, и кои одбрале да следат исхрана на растителна основа.

 

Употреба

Diet Plant може да се користи во било кое време. Одличен е ако се додаде во смути што може да се конзумира за појадок или помеѓу оброци во текот на денот. Diet Plant помага во задоволување на чувството на глад, што е совршено за оние кои имаат за цел да изгубат масти или да одржат повита фигура бидејќи нуди чувство на заситеност помеѓу оброците.

 

Нутритивни информации

  • Веганско
  • Вегетаријанско
  • Без млечни производи
  • Без глутен
  • Без ГМО
  • Без палмино масло

За вкус Belgian Chocolate

Типични вредности Во 100g Во порција од 25g
(1 дозерка)
Енергетска вредност 1564kJ/370kcal 391kJ/92kcal
Масти 3,7g 0,9g
    -од кои заситени 0,6g 0,2g
Јаглехидрати 9,0g 2,3g
    -од кои шеќери 0,4g 0,1g
Растителни влакна 5,4g 1,4g
Протеин 72g 18g
Сол 0,7g 0,2g
Исто така содржи:
КЛК (CLA) во прав 1500mg 375mg
   -од што Конјугирана Линоленска Киселина 1000mg 250mg
Л-карнитин 1000mg 250mg
Екстракт од зелен чај 400mg 100mg
Аминокиселини со разгранет ланец (BCAA) 13268mg 3317mg

 

За вкус Salted Caramel

Типични вредности Во 100g Во порција од 25g
(1 дозерка)
Енергетска вредност 1590kJ/375kcal 398kJ/94kcal
Масти 3,2g 0,8g
    -од кои заситени 0,0g 0,0g
Јаглехидрати 5g 1,2g
    -од кои шеќери 0,2g 0,1g
Растителни влакна 2,0g 0,5g
Протеин 81g 20g
Сол 1,7g 0,4g
Исто така содржи:
КЛК (CLA) во прав 1500mg 375mg
   -од што Конјугирана Линоленска Киселина 1000mg 250mg
Л-карнитин 1000mg 250mg
Екстракт од зелен чај 400mg 100mg
Аминокиселини со разгранет ланец (BCAA) 13268mg 3317mg

 

Состав

Вкус: Belgian Chocolate (белгиско чоколадо)

Протеин од грашок, протеин од соја, арома, какао со намалена масленост во прав, конјугирана линоленска киселина, Л-карнитин, екстракт од зелен чај, натриум хлорид, Lactospore™ (Bacillus Coagulans), стабилизатор (ксантан гума), засладувач (сукралоза).

Вкус: Salted Caramel (солена карамела)

Протеин од грашок, протеин од соја, арома, натриум хлорид, конјугирана киноленска киселина, Л-карнитин, екстракт од зелен чај, Lactospore™ (Bacillus Coagulans), стабилизатор (ксантан гума), засладувач (сукралоза).

Информации за алергени: За алергени, видете ги задебелените состојки. Може да содржи и житарки што содржат глутен, млеко, јаткасти плодови и кикиритки.

 

Овој производ е соодветен за вегани и вегетаријанци.

Одобрено од The Vegetarian Society.

Дополнителни информации

Вкус

Salted Caramel, Belgian Chocolate

TOP