FORGOT YOUR DETAILS?

PhD CLA – КЛК

1,389.00 ден

КАПСУЛИ СО КОНЈУГИРАНА ЛИНОЛЕНСКА КИСЕЛИНА, 90

КЛК помага да се намалат масните наслаги преку забрзување на базалниот метаболизам и да се зголеми силата на мускулите и целокупната издржливост.

Опис

Зошто КЛК на PhD?

  • 780mg висококвалитетна КЛК / 1000mg масло од шафраника
  • Идеално како дел од програма за регулирање на тежината
  • Како додаток на програма за здрава исхрана и вежбање

Пакување: 90 меки капсули

 

Што е КЛК?

КЛК е кратенката за конјугирана линоленска киселина, состојка идеална за секој што сака да ја одржи витоста или да ги намали телесните масти. КЛК се добива од масло од шафраника и  е есенцијална масна киселина која не може да се произведе во организмот. КЛК се наоѓа во млеко, сирење и телешко месо, но само во многу мали количини.

Придобивки од КЛК

Студиите покажуваат дека КЛК може да помогне во губење на тежината преку зголемување на стапката на базалниот метаболизам на организмот. Тоа е стапката со која организмот согорува калории, па нејзиното зголемување значи дека се согорени повеќе калории за да функционира телото.

За кого е КЛК?

КЛК е соодветна и за мажи за жени кои сакаат да одржат ниски телесни масти или да ги согоруваат телесните масти. КЛК е додаток кој ви треба во арсеналот доколку сакате да ја зголемите чистата мускулна маса и да одржите ниско ниво на масти, или сте во фаза на ограничување или губење на масти за да ја намалите телесната тежина. За жал, КЛК не е соодветна за вегетаријанци.

 

Употреба

Препорачуваме да се зема една капсула КЛК трипати дневно со секој оброк.

 

Нутритивни информации

  • Без глутен
  • Без соја
  • Без ГМО
  • Без палмино масло
  • Без млечни производи
  • Халал
Типични вредности Во мека капсула Во дневна порција
(3 капсули)
Масло од шафраника 1000mg 3000mg
   кое содржи етил естер на конјугирана линоленска киселина 780mg 2340mg
       од кој активен c9t11 КЛК етил естер 370mg 1110mg
       од кој активен c10t12 КЛК етил естер 370mg 1110mg

 

Состав

Масло од шафраника [конјугирана линоленска киселина (80% етил естер)], обвивка на капсула (говедски желатин, глицерин, прочистена вода).

Капсулите КЛК содржат говедски желатин и не се соодветни за вегетаријанци.

TOP