FORGOT YOUR DETAILS?

PhD All Day EAA – Есенцијални аминокиселини

2,049.00 ден

ЕСЕНЦИЈАЛНИ АМИНОКИСЕЛИНИ ВО ПРАВ, 300g

All Day EAA е освежителен и вкусен пијалок, одличен е пред, за време и по вежбање. Содржи есенцијални аминокиселини (вкучително и аминокиселини со разгранет ланец) и Л-глутамин. Исто така содржи и Л-аргинин, бета аланин, Л-цитрулин, таурин и тирозин, давајќи го дневното подигнување на енергијата што ви е потребно во полните распореди за вежбање за да се изградат солидни основи за градење на мускулите.

Исчисти

Опис

Зошто All Day EAA?

  • Сеопфатна аминокиселинска формула што ги поддржува мускулите и перформансот
  • Поддржува опоравување и обновување на мускулното ткиво
  • Содржи Л-тирозин, Л-таурин и кофеин за фокус

Пакување: 300g

 

Што е All Day EAA?

All Day EAA е освежителен и вкусен пијалок што лесно се меша, одличен е пред, за време и по вежбање, содржејќи есенцијални аминокиселини (вкучително и аминокиселини со разгранет ланец), како и Л-глутамин. Со оглед на тоа што организмот не може да ги синтетизира есенцијалните аминокиселини, мора да се внесуваат како дел од исхраната.

All Day EAA исто така содржи и Л-аргинин, бета аланин, Л-цитрулин, таурин и тирозин, давајќи ви го дневното подигнување на енергијата што ви е потребно во полните распореди за вежбање за да се изградат солидни основи за градење на мускулите.

Придобивки од All Day EAA

Пред вежбање, All Day EAA може да го зголеми волуменот на мускулите и да го подобри фокусот.

За време на вежбањето, им обезбедува на мускулите есенцијални аминокиселини, заштитувајќи го мускулното ткиво да не се користи како гориво.

По вежбање, All Day EAA го започнува процесот на опоравување и обновување на мускулите.

All Day EAA може да се конзумира и во текот на денот, за да ви го даде потребното пoдигнување на енергијата.

За кого е All Day EAA?

All Day EAA може да го користат сите што сакаат да си го зголемат внесот на аминокиселини, обезбедувајќи дневно надополнување на енергијата во текот или пред/по вежбање.

 

Употреба

За постигнување на максимален ефект, додатоците во исхраната со есенцијални аминокиселини се корисни и треба да се земаат околу периодот на вежбање. PhD препорачува All Day EAA да се користи пред, за време и по интензивен тренинг.

1 дозерка (10g) се става во 400ml ладна вода и се меша 10 секунди.

 

Нутритивни информации

  • Веганско
  • Вегетаријанско
  • Без глутен
  • Без ГМО
  • Без палмино масло
  • Без соја
  • Без млечни производи

За вкус Тropical

Нутритивни вредности         во 100g | во порција од 10g                                  во 100g | во порција од 10g
Л-таурин 16000mg 1600mg Л-цитрулин 1086mg 109mg
Л-лизин 16500mg 1650mg Л-изолеуцин 1085mg 109mg
Л-глутамин 11310mg 1131mg Л-валин 1086mg 109mg
Л-треонин 10858mg 1086mg Л-фенилаланин 1085mg 109mg
Л-леуцин 9048mg 905mg Л-метионин 905mg 90mg
Три-метил глици 3619mg 362mg Л-хистидин 45mg 5mg
Л-тирозин 1629mg 163mg Витамин Ц 226mg 23mg (28%ПВ*)
Л-аргинин 1093mg 109mg Кофеин 800mg 80mg
Бета аланин 1100mg 110mg

*ПВ – препорачан дневен внес

 

За вкус Gummy Bear

Нутритивни вредности            во 100g | во порција од 10g                               во 100g | во порција од 10g
Л-таурин 15000mg 1500mg Л-цитрулин 975mg 97mg
Л-лизин 16800mg 1680mg Л-изолеуцин 975mg 97mg
Л-глутамин 10154mg 1015mg Л-валин 975mg 97mg
Л-треонин 9748mg 975mg Л-фенилаланин 975mg 97mg
Л-леуцин 8123mg 812mg Л-метионин 812mg 81mg
Три-метил глицин 3249mg 325mg Л-хистидин 41mg 4mg
Л-тирозин 1462mg 146mg Витамин Ц 203mg 20mg (25%ПВ*)
Л-аргинин 981mg 98mg Кофеин 800mg 80mg
Бета аланин 1000mg 100mg

*ПВ – препорачан дневен внес

 

Состав

Вкус Tropical (тропски)

Мешавина од аминокиселини [таурин, Л-глутамин, Л-треонин, Л-леуцин, три-метил глицин, средство против згрутчување (силициум диоксид), Л-тирозин, Л-аргинин, Л-цитрулин, Л-изолеуцин, Л-валин, Л-фенилаланин, бета аланин, Л-метионин, витамин Ц (Л-аскорбинска киселина), стабилизатор (ксантан гума), натриум бикарбонат, калиум бикарбонат, Л-хистидин], ароми, Л-лизин монохидрохлорид, регулатор за киселост (цитрусна киселина, малична киселина), дехидриран кофеин, природни бои (бета каротен), засладувач (сукралоза).

Вкус Gummy Bear (гумено мече)

Мешавина од аминокиселини [таурин, Л-глутамин, Л-треонин, Л-леуцин, три-метил глицин, средство против згрутчување (силициум диоксид), Л-тирозин, Л-аргинин, Л-цитрулин, Л-изолеуцин, Л-валин, Л-фенилаланин, бета аланин, Л-метионин, витамин Ц (Л-аскорбинска киселина), стабилизатор (ксантан гума), натриум бикарбонат, калиум бикарбонат, Л-хистидин], ароми, Л-лизин монохидрохлорид, регулатор за киселост (цитрусна киселина), дехидриран кофеин, природни бои (бета каротен, спирулина), засладувач (сукралоза).

Дополнителни информации

Вкус

Gummy Bear, Tropical

TOP