FORGOT YOUR DETAILS?

PhD Advanced Multi-Nutrient – Мултивитамин

550.00 ден

МУЛТИВИТАМИНСКИ ТАБЛЕТИ, 60

PhD Advanced Multi-Nutrient е комбинација од 21 витамин и минерал што му се потребни на телото за оптимално функционирање и помага да се подобри здравјето на дневна основа.

Нема на залиха

Опис

Зошто Advanced Multi-Nutrient на PhD?

  • Комбинација на 21 витамин и минерал
  • Помага во подобрување на секојдневната благосостојба
  • Пакување за 60 дена

Пакување: 60 таблети

 

Што е Advanced Multi-Nutrient?

Таблетите Advanced Multi-Nutrient се мешавина од 21 витамин и минерал кои му се секојдневно потребни на телото за оптимално да функционира. Исто така помагаат во подобрување на секојдневната благосостојба. За максимална практичност, доволно е да земате само една таблета дневно.

Земајќи мултивитаминска таблета може да бидете сигурни дека ги внесувате препорачаните дневни количини за бројни витамини и минерали. Нутритивните потреби често се поголеми за оние кои се активни, во споредба со помалку активните, што може да го отежни внесувањето на потребните количини само преку исхраната. Со земањето мултивитаминска таблета, заедно со балансирана исхрана, ќе ги исполните дневните потреби за здравјето и перформансот.

Придобивки од Advanced Multi-Nutrient

Содржат мешавина од 21 витамин и минерал и ја исполнуваат дневната потреба на организмот. Го поддржуваат метаболизмот на протеините* и помагаат во намалување на уморот и замореноста*.

*Витаминот Б6 придонесува за нормален метаболизам на протеини и гликогени, нормално функционирање на нервниот систем, намалување на уморот и замореноста, и нормалното функционирање на имунолошкиот систем.

За кого е Advanced Multi-Nutrient?

Соодветни се за мажи и жени кои сакаат да си ја поддржат здравата исхрана, обезбедувајќи му ги на организмот сите потребни витамини и минерали.

 

Употреба

Препорачуваме да се зема една таблета дневно со оброк.

Во едно пакување има 60 таблети, односно 60 дневни порции.

 

Нутритивни информации

  • Вегетаријанско
  • Без соја
  • Без ГМО
Типични вредности Во порција (1 капсули) %ПВ* на таблета
Витамин А (µg RE) 800 100
Витамин Д3 (µg) 10 200
Витамин Е (mg α-TE) 12 100
Витамин К (µg) 30 40
Витамин Ц (mg) 80 100
Тијамин (mg) 1,1 100
Рибофлавин (mg) 1,4 100
Нијацин (mg NE) 16 100
Витамин Б6 (mg) 1,4 100
Фолат (µg) 400 200
Витамин Б12 (µg) 2,5 100
Биотин (µg) 50 100
Пантотенска киселина (mg) 6 100
Калциум (mg) 120 15
Магнезиум (mg) 100 27
Железо (mg) 14 100
Цинк (mg) 10 100
Бакар (mg) 1,0 100
Селен (µg) 75 136
Хром (µg) 40 100
Јод (µg) 150 100

*ПВ – препорачан дневен внес

 

Состав

Магнезиум глицинат, средство за зголемување на волуменот (микрокристална целулоза, дикалциум фосфат), калциум карбонат, железо бисглицинат, витамин Ц (аскорбинска киселина), витамин К2 MK7 (менакинон-7), средство за глазирање (хипромелоза, глицерин, хидроксипропилцелулоза), нијацин (никотинамид), витамин Е (киселина Д-алфа-токоферол сукцинат), цинк оксид, витамин А (ретинил ацетат), бакар глуконат, пантотенска киселина (Д-калциум пантотенат), витамин Д3 (холекалциферол), витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид), рибофлавин (витамин Б2), тијамин мононитрат (витамин Б1), фолат, хром пиколинат, калиум јодид, натриум селенит, биотин (Д-биотин), метилкобаламин (витамин Б12).

TOP